نایب رئیس مجلس: مردم ایران در لحظات تاریخی حماسه‌های ماندگار خلق کردند

تهران- ایرنا- نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ایران در لحظات تاریخی حماسه‌های ماندگار خلق کردند و برای کشور عزت و آبرو به ارمغان آوردند، این مردم شایسته خدمت هستند.

به گزارش خبرنگار دفاعی و امنیتی ایرنا، حمیدرضا حاجی بابایی روز دوشنبه - چهارم تیر- در ششمین همایش روز رسته حقوق با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه فرمودند «راه قدس از کربلا می گذرد»، گفت: رژیم غاصب صهیونیستی ۷۰ سال به مردم فلسطین ظلم کرد و سه روزه کشورهای عربی را تسخیر می‌کرد ولی مردم غزه با هر دیدگاهی متوجه شدند که برای پیروزی باید مقاومت کنند.

وی ادامه داد: امروز غزه، فلسطین و محور مقاومت، کربلایی شده است و این معنی و مفهوم فرمایش امام راحل بود.

نایب رئیس اول مجلس علت پیروزی محور مقاومت در جنگ اخیر را استفاده از قله غدیر دانست و گفت: علت اینکه رژیم کودک‌کش صهیونیستی پس از ۸ ماه نتوانست محور مقاومت را شکست دهد به این خاطر بود که مردم غزه آزمایش را پذیرفتند، سخت‌تر و کربلایی شدند. پذیرفتند و توانستند با استفاده از قله‌های غدیر مقابل جنایات رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت کنند و پیام مقاومت خود را به گوش جهانیان برسانند.

حاجی بابایی افزود: امروز در دنیا باران اهل بیت (ع) در حال باریدن است و این باران همه جا را فرا گرفته و کسی قدرت مخالفت و مقاومت با آن را ندارد و مردم مظلوم غزه با تفسیر همین باران رحمت اهل بیت (ع) است که مقاومت خود را بیشتر کرده و باعث شکست رژیم غاصب صهیونیستی شده اند.

حاجی بابایی با اشاره به قدرت جبهه مقاومت در برخورد با استکبار جهانی گفت: روزی اگر اعلام می‌شد که ناو آیزن هاور قصد حرکت دارد تمام کشورهای دنیا به خصوص کشورهای اروپایی را وحشت فرا می گرفت اما اکنون محور مقاومت یمن هرگاه اراده کند با موشک ناو آمریکایی را هدف قرار می‌دهد و سیلی محکمی به استکبار جهانی می زند و این نتیجه پیروی از تفکر غدیر و اهل بیت (ع) است.

وی با بیان اینکه موفقیت های ایران اسلامی در سایه غدیر اتفاق افتاده است، گفت: یکی از علت های مهم وقوع انقلاب اسلامی این بود که ما در سایه غدیر همه چیز را به دست آوریم و امروز سیاست ها و راهبردهای جهانی در سایه غدیر مقابل جمهوری اسلامی زانو زده و این همان عزتی است که در شان مردم ایران عزیز است.

نایب رئیس اول مجلس در ادامه به افتخار آفرینی های شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: اگر حاج قاسم افتخارآفرین شد به این دلیل بود که یک سرباز از سربازان اشاعه دهنده تفکر اهل بیت (ع) بود که به پشتیبانی شهدا به این افتخارات دست پیدا کرد.

وی ادامه داد: انقلابی، شهید سلیمانی بود که مردم همه چیز را در او می دیدند و شهید رئیسی هم از جنس شهید سلیمانی بود و دوست داشت برای مردم کار کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی شایسته خدمت هستند، تصریح کرد: مردم عزیز ایران اسلامی در تمام لحظات تاریخی با خلق حماسه های ماندگار عزتمندی و آبرو را به ارمغان آوردند و از این جهت شایسته خدمت هستند و وظیفه مسئولین در قبال مردم‌ این است که صفر تا صد در خدمت آنها باشند.

وی درباره به عملیات «وعده صادق» اشاره کرد و گفت: در عملیات وعده صادق حتی کسانی که موافق نظام نبودند و در خارج از کشور زندگی می کردند، وقتی موشک های ما در سرزمین های اشغالی فرود آمد احساس غرور کردند و این بدین معنی است که همه مردم ایران در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha