۴ تیر ۱۴۰۳، ۹:۴۹
کد خبرنگار: 2211
کد خبر: 85518316
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالان فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد: برای ایران می آییم

یاسوج - ایرنا - هنرمندان و فعالان فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد در پاسخ به انگیزه خود برای شرکت در انتخابات اگرچه پاسخ های متفاوتی را مطرح می کنند اما تحقق آرزوی ایران آباد را شاخص ترین انگیزه خود برای شرکت در این رویداد سرنوشت ساز بیان کردند.

به گزارش ایرنا،جامعه دانشگاهی و هنرمندان کهگیلویه وبویراحمد بهبود وضعیت زندگی و ارتقای بخش هایی تخصصی رشته شغلی خود را از دیگر دلایل خود برای مشارکت در انتخابات مطرح می کنند.

شماری از دانشگاهیان و هنرمندان کهگیلویه وبویراحمد ضمن یادآوری ضرورت شرکت تک تک هموطنان به ویژه مردم استان در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در هشتم تیر ماه امسال تاکید کردند انتخاب رییس جمهوری با رای بالا پشتوانه بالاترین مسوول اجرایی کشور در عرصه های بین المللی خواهد بود.

دانشگاهیان و هنرمندان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه هدف انتخاب رسیدن به شرایط مطلوب تر است، اعتقاد دارند که برای رسیدن به وضعیت بهتر قصد دارند تا ضمن مشارکت در انتخابات دیگران را هم به حضور در پای صندوق های رای ترغیب می کنند.

این فرهیختگان می گویند که انتخاب رییس جمهور اصلح به عنوان بالاترین مسوول اجرایی کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در این میان مشارکت مردم و حضور گسترده در این عرصه اصلی‌ترین ابزار تحقق این مهم محسوب می شود.

سربلندی و آبادانی ایران از مسیر انتخاب اصلح می گذرد

دکتر شاپور رمضانی،رئیس اسبق دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه سربلندی و آبادانی ایران از مسیر انتخاب اصلح می گذرد می گوید:شرط پیمودن راه درست توسعه مشارکت در انتخابات و اعلام نظر در خصوص فرد اصلح است.

فعالان فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد: برای ایران می آییم

وی از همه کسانی که دغدغه ایرانی آباد را دارند خواست تردیدها را کنار گذاشته و برای انتخاب اصلح پای صندوق های رای حاضر شوند.

فرزانه آرامش یکی از زنان فرهیخته و دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: به علت اهمیت آینده کشور هر شهروند ایرانی مسوولیت پذیری باید در پای صندوق های رای حاضر شود.

وی ابراز امیدواری کرد: جامعه دانشگاهی همگام با دیگر اقشار مردم تصمیم درستی بگیرند و برای رای دادن به کاندید اصلح پای صندوق های رای حاضر شوند

علی اصغر مرعشیان جو ،هنرمند رشته گرافیک اعتقاد دارد که انتخابات مولود انقلاب اسلامی است و بدون شک، حضور حداکثری مردم به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی در این عرصه و سربلندی کشور در عرصه بین المللی را به دنبال دارد.

وی تاکید کرد:انتخابات یکی از جنبه های مشارکت فراگیر در تعیین سرنوشت است که به تبلور مردم‌سالاری و مشارکت مردم در سیاست کمک می کند و تاکنون جایگزین مناسبی برای این نهاد مردم‌سالارانه تعیین نشده است.

مرعشیان جو تاکید کرد:یکی از کارکردهای هنر تشخیص صحیح مسیر و انعکاس آن با زبان خلاق هنرمندانه است.

فعالان فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد: برای ایران می آییم

او تصریح کرد: هنرمندان به عنوان بخشی از اعضای جامعه که اتفاقا در سایه نظام جمهوری اسلامی هم زندگی کرده اند و هم تبدیل به چهره های شاخص شده اند وظیفه سنگین تری در انتخابات دارند.

این هنرمند رشته گرافیک با اشاره به اینکه گاهی برای انتخاب یک لباس ممکن است ده ها فروشگاه را بازدید کند تاکید کرد: شهروندان برای انتخاب کاندید اصلح حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی تاکید کرد: در هر صورت انتخابات برگزار می شود و اگر تک تک افراد شرکت نکنند امکان دارد نماینده ای انتخاب شود که ما او را اصلح ندانیم.

وی با اشاره به رهنمود های امام خمینی (ره) که فرموده انتخابات در انحصار هیچ کس نیست و این رویداد سرنوشت ساز نه در انحصار روحانیت،نه احزاب و نه اقوام بلکه متعلق به همه مردم است از شهروندان خواست در این آیین مهم مشارکت کنند.

البته برخی از فعالان فرهنگی می گویند افزون بر دغدغه های سربلندی ایران دلایل محکم دیگری هم برای شرکت در انتخابات دارند به عنوان مثال عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: برای ارتقای نظام سلامت به عنوان یکی از مهمترین نیازهای زندگی در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت می کنم.

دکتر مسلم شریفی افزود: نه آنقدر جوانم که دغدغه نام داشته باشم که بخواهم از این نمد کلاهی ببافم اما گمان می کنم حضور در پای صندوق رای به حل برخی مشکلات نظام سلامت و به ظرفیت های خفته آن کمک می کند.

وی که دانش آموخته مقطع دکترای رشته اقتصاد پزشکی است با اشاره به مرارت های برخی بیماران صعب العلاج برای درمان تاکید کرد: حذف ارز ترجیحی مشکلات زیادی را برای درمان این بیماران ایجاد کرده که نیازمند اصلاح است.

شریفی با اشاره به اهمیت نظام در بقای زندگی انسان تاکید کرد: ایجاد تغییرات کوچک در این عرصه می تواند تحولی چشمگیری ایجاد کند.

وی با یادآوری اینکه اندیشه های سیاسی حزبی و جناحی ندارم تاکید کرد: استفاده بهتر از ظرفیت های نخبگان حوزه پزشکی یکی از نیازهایی است که ضرورت دارد دولت چهاردهم به آن توجه بیشتری داشته باشد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با دعوت همه هموطنان به ویژه پزشکان و دانشجویان برای شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه امسال تاکید کرد: توجه به توریسم سلامت از ظرفیت های مغفول مهم نظام سلامت است که انتظار می رود برای آن چاره اندیشی شود.

گردشگری سلامت یا health tourism که با عناوین "توریسم درمانی" و "توریسم سلامت" هم از آن یاد می‌شود، فرصتی مغتنم برای کسب درآمدهای چشمگیر ارزی است.

فعالان فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد: برای ایران می آییم

سازمان جهانی گردشگری (WTO) به طور خاص، گردشگری سلامت را استفاده از خدماتی تعریف می کند که به بهبود یا افزایش سلامت و افزایش روحیه فرد (با استفاده از آب‌های معدنی، آب و هوا یا مداخلات پزشکی) منجر شود که سکونت وی در مکانی خارج از محل زندگی اوست و عمدتا بیش از ۲۴ ساعت به طول می‌انجامد.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت توریسم سلامت ضمن کمک به ارزآوری، افزایش درآمد پزشکان و پیشگیری از مهاجرت سرمایه های انسانی ایران زمین به کشورهای دیگر همچنین به ایجاد فرصت های شغلی برای سایر گروه ها مانند مترجمان نیز کمک می کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: ظرفیت های پذیرش توریسم سلامت به کلان شهرهای ایران محدود نمی شود و در شهرستان کوچکی مانند گچساران نیز زیرساخت های برای درمان زوج های جوان نابارور خارجی وجود دارد که باید از این قابلیت استفاده بهتری صورت گیرد.

شریفی عنوان کرد: عدالت درمانی به خصوص گسترش چتر بیمه درمان تکمیلی از نیازهایی است که هر چند گام هایی برای تحقق آن برداشته شده اما بسیاری از شهروندان از مزایای آن محروم هستند.

بخاطر پیامدهای انتخاب اصلح در زندگی مردم در انتخابات شرکت می کنم

یک نویسنده کهگیلویه و بویراحمد اعتقاد دارد که نتایج انتخابات بر زندگی همه ایرانیان تاثیر دارد به همین خاطر نمی توان از کنار آن بی خیال گذشت و باید در این رویداد سرنوشت ساز مشارکت کرد.

فاطمه رشیدی جهان آباد ابراز کرد که اگر در انتخابات مشارکت نکنیم فرد مورد نظر شمار اندکی از ایرانیان رییس جمهور می شود که این امر باعث پشتوانه اندک او در عرصه بین المللی می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha