تسهیلات خرید ماشین آلات به دهیاری‌های سیستان و بلوچستان اعطا شد

زاهدان - ایرنا - سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سیستان و بلوچستان از اعطای ۱۰۵ فقره تسهیلات خرید ماشین آلات به دهیاری‌های استان به مناسبت روز دهیار خبر داد.

ادهم کرد زابلی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: جلسه‌ای با حضور مدیر امور شعب پست بانک سیستان و بلوچستان برگزار شد و در خصوص برگزاری روز دهیار و اعطای تسهیلات ماشین آلات به دهیاری‌ها بحث و تبادل نظر شد.
وی ادامه داد: گرامیداشت روز دهیار که با حضور مسوولان استانی و کشوری برگزار خواهد شد، ۱۰۵ دستگاه ماشین آلات از قبیل؛ بیل بکو، لودر، تراکتور و نیسان به دهیاری‌های سیستان و بلوچستان که متقاضی تسهیلات پست بانک بوده‌اند تعلق خواهد گرفت.
سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: این تسهیلات برای نخستین بار در استان به دهیاری‌ها تعلق خواهد گرفت که این اتفاق موجب درآمدزایی و توسعه برای دهیاری‌های این منطقه خواهد شد.

وی بیان کرد: : دهیاری‌ها نقش مهمی در هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و پیگیری امور آنها و تسهیل فرآیند انجام امور در سطح محلی دارند و به نوعی الگو و نمادی موفق در عرصه مدیریت محلی محسوب می‌شوند.

کرد اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با سه هزار دهیاری رتبه نخست کشور را در تاسیس دهیاری داراست.

۱۴ تیرماه روز دهیاری نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha