۴ تیر ۱۴۰۳، ۵:۳۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85518285
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سنتکام : نیروهای یمنی به یک کشتی حمله کردند

۴ تیر ۱۴۰۳، ۵:۳۰
کد خبر: 85518285
سنتکام  : نیروهای یمنی به یک کشتی حمله کردند

تهران- ایرنا- فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) دوشنبه اعلام کرد که نیروهای یمنی با پهپاد به یک کشتی فله‌بر حمله کردند.

به گزارش ایرنا، سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: حوثی‌ها در حمله‌ای که احتمالا با پهپاد انجام شد، به کشتی فله‌بر «ام/وی ترانس ورلد نویگیتور» حمله کردند. این کشتی پرچم لیبریا دارد و مالکیت آن با یونان است. امروز ساعت چهار بامداد خدمه این کشتی از جراحات سطحی و خسارت متوسط به کشتی خبر دادند اما همچنان به مسیر ادامه می‌دهد.

این بیانیه افزود: ترانس ورلد نویگیتور بتازگی در مالزی لنگر انداخته و در مسیر مصر بود. این چهارمین حمله حوثی‌ها به این کشتی است.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha