۴ تیر ۱۴۰۳، ۷:۰۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85518278
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کره شمالی از حملات تلافی‌جویانه روسیه به اوکراین حمایت کرد

تهران- ایرنا- «پاک جونگ چون» از مقام‌های ارشد نظامی کره شمالی با انتقاد از افزایش حمایت نظامی آمریکا از اوکراین تاکید کرد، روسیه «حق انتخاب هر نوع حمله تلافی‌جویانه» را دارد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) بامداد دوشنبه این اظهارات را به نقل از پاک منتشر کرد.

سخنان وی واکنشی به اظهارات هفته گذشته مقام‌های پنتاگون است که به نیروهای اعلام کردند می‌توانند از تسلیحات ارائه شده توسط آمریکا برای حمله به نیروهای روس در هر نقطه از مرز روسیه استفاده کنند.

پت رایدر سخنگوی پنتاگون گفت که روسیه از خاک خود به عنوان «منطقه امن» استفاده کرده و از داخل مرزهای خود به اهدافی در اوکراین حمله می‌کند.

وی افزود: از آنجایی که شاهد چنین عملیاتی از سوی این نیروها بوده‌ایم، به اوکراین توضیح داده‌ایم که می‌تواند و حق دارد در دفاع از خود به این حملات پاسخ دهد.

چارلی دیتس سخنگوی نیروی زمینی ارتش آمریکا نیز گفت: اگر روسیه از خاک خود حمله کرده یا بخواهد حمله کند منطقی است است که اوکراین اجازه داشته باشد به نیروهایی که از مرز خود به خاک اوکراین حمله می‌کنند، پاسخ دهد.

وی افزود: علاوه بر این، اوکراینی‌ها می‌توانند از سامانه های دفاعی که ارائه شده توسط آمریکا برای ساقط کردن هواپیماهای روس استفاده کنند، حتی اگر این هواپیماها در حریم هوایی روسیه باشند یا بخواهند به حریم هوایی اوکراین شلیک کنند.

از سوی دیگر، واشنگتن پست جمعه گزارش داد که واشنگتن، اوکراین را از هدف قرار دادن برخی پایگاه‌های هوایی در خاک روسیه با استفاده از تسلیحات آمریکایی منع کرده است.

این گزارش به نقل از مقام‌های اوکراینی افزود که آمریکا استفاده از این تسلیحات را به کمتر از صد کیلومتر از مرز محدود کرده است.

مقام‌های آمریکایی از تایید این خبر خودداری کرده و اعلام کردند که صحبت از کمتر از صد کیلومتر دقیق نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha