۳ تیر ۱۴۰۳، ۲۳:۲۲
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85518235
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افراد مسلح در نیجریه بیش از ۱۰۰ نفر را ربودند

۳ تیر ۱۴۰۳، ۲۳:۲۲
کد خبر: 85518235
افراد مسلح در نیجریه بیش از ۱۰۰ نفر را ربودند

تهران- ایرنا- مقام‌های نیجریه یکشنبه اعلام کردند که در حمله افراد مسلح به یک منطقه روستایی در ایالت کاتسینا در شمال غرب این کشور دستکم هفت تن کشته و بیش از صد نفر نیز ربوده شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، شاهدان گفتند که موتورسواران مسلح به روستای «مایدابینو» یورش برده و با تیراندازی به سوی مردم تعدادی از آنها را کشته و بسیاری از ساکنان روستا را وادار به فرار کردند.

یکی از ساکنان منطقه در تماس تلفنی با رویترز گفت که این حمله مردم روستا را غافلگیر کرد و در پی آن ده‌ها زن و کودک مفقود شدند.

وی افزود: مهاجمان هفت نفر را کشتند و به مدت بیش از ۶ ساعت به نابودی اموال مردم پرداختند.

یکی دیگر از ساکنان منطقه گفت که افراد مسلح ابتدا جاده‌های منتهی به روستا را بسته و سپس اقدام به کشتار مردم کردند. وی افزود: آنها فروشگاه‌ها و خودروهای ما را آتش زده و احشام ما را بردند. آنها همچنین همسر من و بیش از ۱۰۰ زن و کودک دیگر را نیز ربودند.

نیجریه با شبه‌نظامیان جنایتکار در شمال غرب و شعله‌ور شدن خشونت‌های قومی و قبیل‌ای در ایالات مرکزی دست و پنجه نرم می‌کند و آدم‌ربایی یک مشکل بزرگ در سرتاسر این کشور است.

زنان، کودکان و محصلان قربانیان اصلی گروگانگیرها هستند و اغلب آنها چند روز بعد و در ازای پرداخت پول‌های گزاف آزاد می‌شوند.

افراد مسلح در نیجریه در اسفند گذشته در حمله به یک مدرسه ابتدایی در شمال غرب این کشور دستکم ۲۸۵ دانش‌آموز را ربودند.

افراد مسلح همپنین در ماه اسفند بیش از ۲۰۰ تن دیگر را که اغلب زنان و کودکان بودند، در شمال شرق نیجریه ربودند.

بولا احمد تینوبو رئیس جمهوری نیجریه سال گذشته با وعده حل مشکل ناامنی در نیجریه به قدرت رسید اما منتقدان می‌گویند خشونت از کنترل خارج شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha