۳ تیر ۱۴۰۳، ۲۳:۲۳
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 85518230
T T
۵ نفر

برچسب‌ها

رئیس ستاد جلیلی: هیچ حجتی برای کنار رفتن از انتخابات وجود ندارد

رشت – ایرنا – رئیس ستاد انتخابات جلیلی با تاکید براینکه کنار رفتن از انتخابات حجت نیاز است، گفت : برای آمدن به عرصه انتخابات حجت بر ما کامل شد اما برای کنار رفتن هیچ حجتی وجود ندارد و مسیر انتخابات مسیر بازی با افکار عمومی نیست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن منصوری یکشنبه شب در اجتماع بزرگ حامیان سعید جلیلی در ورزشگاه شهید عضدی رشت افزود : دکتر جلیلی برای حضور در عرصه انتخابات به حجت رسید و با قدرت می گویم ما برای آمدن به انتخابات حجت داشتیم برای کنار رفتن هم حجت لازم است.

وی عنوان کرد: برخی در جریان انتخابات تردید ایجاد می‌کنند و هر روز خبر تولید می کنند که فلانی آمد و رفت، کنار کشید و انصراف داد، با چه منطقی شایعات کنارکشیدن دکتر جلیلی را تولید می کنید؟

وی افزود: مسیر انتخابات مسیر بازی با افکار عمومی نیست، نمی توانیم به عنوان نامزد انتخابات وارد عرصه شویم و در استان ها و شهرستان های مختلف کشور حضور یابیم و با عواطف مردم بازی کنیم و آنوقت کنار بکشیم بر این رفتار منطق و عقلانیت حاکم نیست.

منصوری با اشاره به استقبال مردم از سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان های مختلف از جمله اصفهان، اهواز، تبریز، قم و خراسان جنوبی بیان کرد: مگر می شود در برابر موج حمایت مردم بی تفاوت بود؟

وی بیان کرد: شاید ورود جلیلی برای نامزدی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تصمیم خودش بود اما حمایت‌ها و حضور دلگرم کننده مردم تکلیف را برای این نامزد انتخاباتی سنگین تر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دوستان ما در جریان خودی و نیز رقیب؛ گذاره کناره گیری و انصراف دکتر جلیلی را کنار بگذارند، اظهار کرد: جریان انقلاب اسلامی به عقلانیت رسیده با هم پیش رفته و تصمیم گرفتند و در نهایت دکتر جلیلی هم تصمیم گرفت و محکم ایستاده است.

وی در ادامه عنوان کرد: ما بین کاندیداهای مختلف بررسی اعتقادی کردیم و بر مبنای شاخص ها و تحلیل صفات شهید رئیسی به این رسیدیم جلیلی شبیه ترین افراد به رئیس جمهور شهید است.

مردم تاب دعواها و سیاسی کاری ها را ندارند

منصوری ادامه داد: مردم ما دیگر تاب و توان تحمل دعواها، نزاع ها و سیاسی کاری ها را ندارند، امروزآنان به دنبال آرامش و حل مساله هستند و شهید رئیسی همه مسائل مردم را دنبال و به استان ها سفر می کرد و بی واسطه با مردم دیدار کرده و مسائل آنان را می شنید و و بارویکرد حل مساله مشکلات را حل می کرد.

وی تصریح کرد:  جلیلی هم از جنس شهید رئیسی است راه او را در حل مسائل مردم با قوت ادامه می دهد.

 وی با بیان اینکه برای تحقق یک دولت اسلامی  باید کارگزاران و مدیران تراز انقلاب اسلامی از جنس پاکدستی، ساده زیستی، تعامل با مردم و حل مساله در مسند امور قرار گیرند، افزود: همان دغدغه حل مساله ای که شهید رئیسی را راهی روستا و شهرهای مختلف کرده بود او که از کاخ کرملین مستقیم به کرج و از سفر خارج کشور مستقیم به دیدار سیلزدگان جنوب استان کرمان می رفت و مشکلات مردم را حل می کرد.

منصوری ادامه داد: رئیس جمهور اهل تشریفات، اهل فاصله انداختن با مردم، دارای تیم های پرتعداد حفاظتی، اتاق های دربسته و آسانسورهای اختصاصی نمی تواند مشکلات مردم را حل کند و درک درستی از مسایل بیابد.

وی با بیان اینکه امروز کشور به تصمیمات قاطع نیاز دارد و دکتر جلیلی مانند شهید جمهور اهل تصمیم گیری است؛ افزود: اداره کشور کار بسیار سنگین است، رئیس جمهور ما تنها  رئیس جمهور ایران نیست، بلکه رئیس جمهور محور مقاومت است.

 وی اظهار کرد: از اینرو انتخاب ما در هشتم تیر بسیار مهم است نمی توانیم کسی را انتخاب کنیم که به موضوعات و مسایل داخلی و بین المللی اشراف نداشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات جلیلی اضافه کرد: ساعت‌های متمادی، ماه ها و سال ها کار کارشناسی سنگین از دکتر جلیلی یک مدیر مشرف به مسایل کشور و بین المللی ساخته است و سابقه عمیق دیپلماتیک وی را به عنوان یک دیپلمات کارآزموده و ارشد در سطح دنیا مطرح کرده است.

دیپلماسی جلیلی عزتمندانه و مقتدرانه است نه التماسی و ذلیلانه

 وی در بخشی دیگر از سخنان خود در رشت وی با اشاره به موضع گیری دشمن نسبت به جلیلی اظهار کرد: چرا نسبت به حضور جلیلی در عرصه انتخابات نگران هستند زیرا آنها می دانند جلیلی دیپلماسی عزت مندانه و مقتدرانه را دنبال می کند نه دیپلماسی ذلیلانه و التماسی.

منصوری تصریح کرد: آن روزها  که بعضی از دیپلمات های کشور پیش امرای کشورهای عربی زانو می زدند، گذشت، آن زمان که  برخی دیپلمات ها می رفتند و برای حل مسائل انتخاباتی داخل کشور با دشمن بیرونی مذاکره کرده و می گفتند اگر شما یعنی آمریکا و انگلیس به ما کمک نکنید جریان رقیب ما در داخل کشور رای می آورد؛ گذشت؛  آن زمانی که پاسپورت نماینده ایران در مجمع سازمان ملل را تمدید نمی کردند هم گذشت.

وی تصریح کرد: شما می گفتید آمریکا و انگلیس می تواند با یک موشک تمام توان نظامی و دفاعی ما را منهدم کند، این اعتماد به نفس شماست!

وی اظهار کرد : شما شهید تهرانی ها و شهید سلیمانی ها را نادیده گرفتید و در میدان دیپلماسی هم بسیاری از مصلحت ها را نادیده انگاشتید و بر خلاف آنکه پز آن را دادید در میدان دیپلماسی اقتدار نظام را تقویت کردید اما خدا می داند که اینگونه نبود.

منصوی گفت: چرا با اقتدار و تصمیم گیری شهید رئیسی وعده صادق اتفاق افتاد اما در دولت شما هر سیلی که می خوردید پاسخ  نمی دادید؟ چون می ترسیدید، نگران بودید.

وی ادامه داد: امروز اگر شهید رئیسی را از دست دادیم خداوند متعال سایه رهبر فرزانه انقلاب را بر سر ما مستدام دارد که حضور ایشان نقطه قوت و مایه دلگرمی برای ماست، در همین اتفاقات بسیار بزرگ هم به لطف خداوند و عنایت اهل بیت و رهبری صایب را پشت سر گذارده و عبور می کنیم.

منصوری بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند ما به قله نزدیک شدیم و برای رسیدن به قله ناامیدی و خستگی را ممنوع کردند، ما در مسیر رسیدن به قله سختی های زیادی پشت سرگذاشتیم، یک قسمت از سختی ها اتفاقات اخیر بود که در حادثه شهدای پرواز رخ داد.

وی افزود: امروز انتخابات عرصه حساسی برای رسیدن به قله است، ما معتقدیم به فضل خداوند این راه را تا آخر با قدرت بر می داریم و در راستای تحقق گفتمان انقلاب اسلامی و دولت انقلابی که رئیس جمهور شهید پیگیر بود با تمام توان این قدم آخر بر خواهیم داشت.

رئیس ستاد انتخابات جلیلی گفت: شهید رئیسی مسیری را پیش روی ما گذاشت که بازگشت ناپذیر است و با درایت، تدبیر، کار شبانه روزی و روحیه مخلصانه و مجاهدانه مسیری را طی کرد که شاید سال ها دستیابی به آن مسیر کار ببرد و امروز شهید جمهور تبدیل به یک شاخص و مبنا  شده است.

رئیس ستاد انتخاباتی جلیل افزود : ما معتقدیم جلیلی با ارتباط ویژه ای که با لایه های مختلف اجتماع دارد می تواند کشور را برای حل مسائل بسیج کند.

 وی تصریح کرد: اشتباه نکنید ما برای ریاست جمهوری به حکمران نیاز داریم حکمرانی  که ولایتمدار  و از سویی متکی به رای مردم و دعا و حمایت مردم باشد.

وی افزود: دکتر جلیلی را کسی می دانیم که در دوره حیات رئیس جمهور شهید در حوزه های نظری، سیاست گذاری و کارشناسی به کمک دولت آمد.

عملکرد جلیلی، شکلی مومنانه ومترقی از کمک به دولت و کشور است

وی با اشاره به برخی مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه جلیلی مدیر اجرایی نیست، اضافه کرد: چگونه این کلام را به زبان می آورید، یک مدیر اجرایی باید چه سوابقی داشته باشد که وی ندارد؟ در بدنه دولت از کارشناسی کار را آغاز کرد، معاون اداره، مدیرکل، معاون وزیر و دبیر شورای امنیت ملی بود و در بالاترین سطح ممکن کار اجرایی کرد.

رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی اظهار کرد: سطح حکمرانی را نباید تا مدیریت اجرایی تنزل دهیم، ما یک مدیر پروژه برای اداره کشور نمی خواهیم که چند صباحی کار عمرانی کرده باشد بلکه برای اداره کشور به فردی نیاز داریم که در حوزه سیاسی، عمرانی، فرهنگی و اقتصادی صاحب نظر باشد، ما به حکمرانی نیازمندیم که نقش ناظر را دارد.

 وی با طرح این سئوال که مگر هر کسی که قرار است به دولت کمک کند باید وارد حوزه اجرا شود و پست بگیرد؟ افزود: نوع عملکرد جلیلی شکل مومنانه و مترقی از کمک به دولت و حاکمیت است.

معاون اجرایی شهید جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله رئیسی ادامه داد: جلیلی در دوره حیات ریس جمهور شهید در گفته‌های نظری، سیاست گذاری و کارشناسی به کمک دولت آمد.

عقلانیت حلقه مفقوده در برخی جریانها و مناسبات سیاسی است

رئیس ستاد انتخاباتی جلیلی با بیان اینکه به دنبال دعوا در انتخابات نیستیم، اظهار کرد: عرصه رقابت سیاسی برای ما یک عرصه مومنانه و اعتقادی است، بر مبنای یک حجت وارد صحنه شده‌ایم و بر مبنای یک حجت عمل می‌کنیم و رفتارهای نامتعارف را در این مسیر نمی پسندیم ضمن اینکه عقلانیت حلقه مفقوده در برخی از جریانات سیاسی در این انتخابات و مناسبات سیاسی است.

وی اظهار کرد: به جلیلی رای می دهیم چون این نامزد انتخابات ریاست جمهوری را سیاستمداری کارآزموده، مدیری توانمند و اجرایی و فردی اصلح می دانیم که در همه مسیرها بر مبنای عقلانیت عمل می کند.

منصوری بیان کرد: جلیلی در مناظرات نشان داد که نیرویی مومن، معتقد و با شاخص و ضریب عقلانیت بالاست.

وی در ادامه این سخنان با بیان اینکه عموم کاندیداها در چارچوب نظری گفتمان انقلاب اسلامی حرکت کرده و هنجارشکنی نمی کنند، افزود: در این میان از بین همه نامزدها حرکت سعید جلیلی در انتخابات کاملا اصولی و مبنایی است و در جلب آرا و جذب مردم مصلحت کلان کشور را می بیند.

منصوری با بیان اینکه جلیلی خود را به بهترین شکل برای اداره کشور تجهیز کرده است اظهار کرد: برای اداره کشور به محتوی نظری و تیم قوی کارشناسی نیاز داریم و جلیلی محتوی قوی نظری  داشته و در فرایند اداره کشور تیم قوی اجرایی پشت سر دارد.

 وی تصریح کرد: جمعی از مدیران معتقد، مومن، با تجربه و جوان شهید رئیسی به میدان آمدند که در صورت پیروزی این نامزد به بهترین شکل کمک کنند.

معاون اجرایی رئیس جمهور شهید اظهار کرد: در انتخابات ریاست جمهوری کسی را انتخاب خواهیم کرد که امتداد دولت شهید رئیسی باشد زیرا معتقدیم این مسیر راه ناتمامی است که باید تکمیل و به اتمام برسد.

وی بیان کرد: ما معتقدیم ارتباط ویژه دکتر جلیلی با موسسات فرهنگی، مجموعه‌ها، مردم و لایه‌های اجتماعی می‌تواند کشور را برای حل مسایل مردم بسیج کند، ما برای ریاست جمهوری به حکمران نیاز داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha