۳ تیر ۱۴۰۳، ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 85517619
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

کشتی‌گیر نوجوان اردبیلی قهرمان آسیا شد

۳ تیر ۱۴۰۳، ۱۲:۵۲
کد خبر: 85517619
کشتی‌گیر نوجوان اردبیلی قهرمان آسیا شد

اردبیل - ایرنا -- اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل اعلام کرد: اولین نتیجه تعامل این اداره کل با فدراسیون کشتی با کسب مدال طلای دانیال ایزدی کشتی‌گیر نوجوان اردبیلی در رقابت‌های کشتی نوجوانان آسیا در اردن به بار نشست.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل ، در مسابقات رده‌بندی و فینال هفت وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا که در شهر امان کشور اردن برگزار شد ، دانیال ایزدی به مدال طلا دست یافت.

این کشتی‌گیر نوجوان اردبیلی در وزن ۹۲ کیلوگرم در مبارزه نخست با نتیجه هشت بر صفر ساچین از هند را مغلوب کرد.

وی در دور دوم فخری کمال کمیل جانوف از ازبکستان را با نتیجه هفت بر پنج از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ایزدی در این مرحله با نتیجه پنج بر صفر دورقام الغدیری از عراق را شکست داد و به دیدار نهایی رسید.

ایزدی در این دیدار نهایی با ضربه فنی آدیلیت تویشی از قزاقستان مدال طلای این مسابقات را به گردن آویخت. کشتی‌گیر اردبیلی که پیش از این بارایزنی های انجام گرفته توسط مدیران ورزش و جوانان استان با رئیس فدراسیون کشتی، در رقابت‌های جام جمهوری ترکیه با هدایت محمد محمد علیپور مربی خوشنام اردبیلی قهرمان شده بود ، این بار با درخشش در رقابت‌های آسیایی طلایی شد.

مسابقات کشتی جام صفوی هم که برای اولین بار در استان اردبیل به‌صورت بین‌المللی برگزار شد فرصتی برای ترویج و توسعه ورزش کشتی بود که به ورزشکاران جوان فرصت داد تا استعدادهای خود را نشان دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha