۳ تیر ۱۴۰۳، ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 85517459
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

هفت میلیارد ریال برای ساخت دیواره سنگنوردی بولدرینگ همدان هزینه شد

همدان- ایرنا- رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان گفت: دیواره سنگنوردی بولدرینگ این استان به دست طراحان توانمند همدانی با ۵۰ درصد صرفه جویی در هزینه‌ها و با اعتبار حدود هفت میلیارد ریال ساخته شد.

رضوان سلماسی روز یکشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار کرد: سنگنوردان زبده و طراح همدانی توانستند این دیواره استاندارد را براساس آخرین مدل‌های نوین سنگنوردی با ۵۰ درصد کمتر از ارزش ریالی مشابه داخلی خود ساخته و نصب کنند.

وی بیان کرد: دیواره سنگنوردی مسابقات بولدرینگ به ارتفاع چهار متر و به طول ۲۴ متر در مجموعه زنده یاد فرهاد همدان ساخته شده و دیواره قبلی نیز برای استفاده و گرم کردن سنگنوردان به سالن قرنطینه انتقال یافت.

سلماسی خاطرنشان کرد: مجموعه سنگنوردی فرهاد نیازمند تجهیزات به روز است و امیدواریم با حمایت مجموعه دستگاه ورزش و جوانان استان همدان نیازهای ضروری سنگنوردان تامین شود.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان یادآور شد: بولدرینگ از رشته‌های مستعد در کشور است و می‌توانیم با برنامه‌ریزی آموزشی مناسب، استعدادهای پرشماری را با برخورداری از این زیرساخت مطلوب پرورش بدهیم.

وی افزود: هم اکنون مدارس آموزشی سنگنوردی در رشته‌های مختلف و در رده‌های سنی پایه در همدان آغاز شده و بولدرینگ یکی از رشته‌های محبوب در بین خانواده‌ها است.

استان همدان دارای نزدیک به ۵۰۰ ورزشکار در رشته‌های زیرمجموعه سنگنوردی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha