سه واحد معدن شن و ماسه آلاینده در شمیرانات پلمب شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان شمیرانات از پلمب سه واحد معدن شن و ماسه آلاینده در منطقه رودبارقصران و لواسان خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، امامعلی یگان زاده با اشاره به اینکه بر اساس گزارش یگان حفاظت این اداره مبنی بر ایجاد آلودگی توسط معادن شن و ماسه مستقر در حاشیه رودخانه حفاظت شده جاجرود، اخطاریه های قانونی رفع آلایندگی برای معادن مذکور صادر شد، افزود: به دلیل رعایت نکردن الزامات محیط زیستی و توجه نکردن به اخطاریه های صادره، این واحدهای آلاینده با اخذ دستور قضایی پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.

وی اظهار داشت: با توجه به نگرانی‌های زیست محیطی، معادن موظف هستند کیفیت آب‌های خروجی از فعالیت‌های خود را پایش کرده و اقدامات قانونی مختلفی را برای جلوگیری از آلودگی آب و محیط زیست به کار گیرند.

یگان زاده با بیان اینکه تا زمان رفع مشکل آلایندگی از فعالیت این واحدها جلوگیری خواهد شد، تصریح کرد: همچنین با فعالیت چنین واحدهای متخلف و غیر مجاز که باعث بروز آسیب های جدی بر محیط زیست می شوند برابر قانون برخورد خواهد شد.

سه واحد معدن شن و ماسه آلاینده در شمیرانات پلمب شد


به گزارش ایرنا، کارخانه های شن و ماسه از جمله واحدهایی هستند که در ابعاد مختلف می توانند آلودگی های زیست محیطی و تخریب طبیعت و بستر رودخانه ها را به همراه داشته باشند از جمله برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها، دفع پساب های صنعتی به محیط زیست و آسیب به آبزیان و آلودگی هوای ناشی از گرد و غبار تولیدی در کارخانه برخی از عوارض فعالیت این واحدها است بنابراین این واحدها باید ملاحظات محیط زیستی را برای ادامه فعالیت خود لحاظ کنند تا کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود، برای این منظور سازمان حفاظت محیطزیست همواره گشت های مداومی برای کنترل فعالیت این واحدها دارد که در صورت بروز تخلف از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha