۳ تیر ۱۴۰۳، ۸:۱۵
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 85517158
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

بارش‌های رگباری و وزش باد در زنجان شدت می‌گیرد

زنجان - ایرنا - کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بارشهای رگباری،‌ رعد و برق و سرعت وزش باد بعدازظهر امروز /یکشنبه/ در مناطق مختلف استان شدت می‌گیرد.

حسین سلطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان قستی ابری تا ابری بوده و این شرایط در برخی مناطق با بارشهای رگباری پراکنده و رعد و برق همراه است.

وی با بیان اینکه این شرایط جوی به تناوب تا آخر هفته ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: طی روزهای پیش رو اغلب در بعدازظهرها، بارشهای رگباری و رعد و برق پیش بینی شده است و وزش باد نیز به صورت لحظه ای به حد نسبتا شدید می رسد.

سلطانی با اشاره به هشدار سطح زرد هواشناسی صادر شده برای استان، یادآور شد:‌ با توجه به ماهیت بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه ها وجود دارد.

وی به هم استانی ها توصیه کرد: از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کرده و به دلیل احتمال وقوع رعد و برق های متناوب از صعود به ارتفاعات و حضور در فضای باز اجتناب کنند.

سلطانی با بیان اینکه طی روزهای آینده به لحاظ دمایی تغییر محسوسی نخواهیم داشت، دمای فعلی شهر زنجان را ۱۹ درجه سانتیگراد بیان کرد و افزود: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه کاهش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان ۱۹ و ۳۳ درجه، ابهر ۱۸ و ۳۱ درجه، خرمدره ۱۷ و ۳۱ درجه، آب‌بر ۲۱ و ۳۸ درجه، قیدار ۱۷ و ۳۲ درجه،‌ سلطانیه ۱۴ و ۳۱ درجه و ماهنشان ۲۰ و ۳۶ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha