رشد ۶ هزار مگاواتی مصرف برق در کشور

تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: تقاضای برق به عدد ۷۳ هزار و ۶۴۴ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶ هزار مگاواتی را نشان می دهد.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت وگو با ایرنا افزود: این میزان معادل ۱۰ درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

وی ادامه داد: این میزان رشد نه تنها نگران کننده است بلکه وظیفه همه ما را برای مصرف بهیه برق سنگین تر می کند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: در بخش خانگی علاوه بر طرح سال های گذشته مبنی بر ارائه پاداش صرفه جویی به میزان ۲ هزار تومان به ازای هر کیلووات ساعت، با راه اندازی پویش با انرژی برای کسانی که مصارف خود را کاهش دهند ونرم افزار کاربردی با انرژی را نصب کنند، با قید قرعه، جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

رجبی مشهدی گفت: نخستین دور قرعه کشی این پویش در روز عید غدیر انجام خواهد شد و به کسانی که مصرف خود را کنترل کرده و نسبت به سال قبل، کاهش داده باشند، جوایزی به قید قرعه اهدا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مشترکان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://ba-energy.ir/ در این پویش شرکت کرده و با عمل به موارد مطرح شده مشمول دریافت جوایز شوند.

مشترکان صنعت برق اگر در خرداد ماه ۱۵ درصد صرفه‌جویی داشته باشند می‌توانند یکی از این جوایز را به دست آورند.

برای خرداد ماه ۱۵ خودرو به‌عنوان جایزه در نظر گرفته شده است که به‌قیدقرعه به مشترکانی که رعایت مصرف داشته‌اند تعلق خواهد گرفت.

همچنین ۱۵۰ جایزه ۱۰۰ میلیونی هم برای مشترکانی که رعایت کنند در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این در خردادماه مشترکان می‌توانند به‌قیدقرعه از ۱۵۰۰ جایزه ۱۰ میلیون‌ تومانی برخوردار شوند.

همچنین ۱۵ هزار جایزه یک‌میلیون‌تومانی هم برای مشترکان در ماه خردادماه در نظر گرفته شده که به‌قیدقرعه به مشترکان تعلق خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha