واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی تسهیل شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی ساده‌سازی و تسهیل شود.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، رضا افلاطونی بر تسهیل واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های کشاورزی و تولیدی تاکید کرد و افزود: در فرایند واگذاری باید استعلامات زائد حذف و ارائه خدمات به مردم تسریع شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور اظهارداشت: دستورالعمل تخصصی واگذاری زمین برای طرح‌های کشاورزی و تولیدی به زودی تدوین و ابلاغ شود تا مشکلات بهره‌برداران در این حوزه حل شود.

وی اضافه کرد: سازوکار نظارت‌ها در فرایند واگذاری باید ساماندهی و تقویت شود و طبق قانون دستگاه‌های صادر کننده موافقت اصولی و جواز تأسیس باید هر شش ماه یکبار گزارش‌های نظارتی خود را ارائه دهند.

افلاطونی بر پیگیری جدی برای افزایش بهره‌وری، تسریع در کارها و ارائه خدمت به ارباب رجوع از سوی دفاتر تخصصی تاکید کرد و گفت: تصمیم‌های اتخاذ شده در نشست‌های شورای معاونان و مدیران لازم‌الاجرا است و همه همکاران باید به این موضوع توجه داشته باشند.

به گفته وی، راه‌اندازی سامانه اصلاحات ارضی، هیأت‌های هفت نفره واگذاری زمین و شورای عالی نیز برای دستیابی هرچه زودتر به نتیجه، با جدیت پیگیری شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: پرونده‌های واگذاری در استان‌ها باید در سامانه بارگذاری شود و دفاتر تخصصی باید این امر را پیگیری کنند.

افلاطونی افزود: همه معاونت‌ها و دفاتر باید هر ماه نشستی با واحدهای متناظر استانی برگزار و مسایل و مشکلات آنان را پیگیری کنند.

۱۵ استان بیش از ۹۰ درصد رفع تداخلات اراضی را انجام داده‌اند

علی نقی حیدریان معاون توسعه و ساماندهی اراضی با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۵ استان کشور بیش از ۹۰ درصد رفع تداخلات اراضی انجام شده است گفت: طرح راه‌اندازی سامانه‌های اصلاحات ارضی، کشت موقت، دبیرخانه ستاد شورای عالی و تبادل استعلامات ثبتی در دستور کار است.

وی اضافه کرد: ارتقای سطح پایش و رصد هوشمند نظارت بر صدور مجوز و فرایند واگذاری زمین در حال پیگیری است.

معاون توسعه و ساماندهی اراضی گفت: برای سال جاری برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه توسعه و ساماندهی پیش‌بینی شده و در مرحله اجراست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha