تدوین آیین‌نامه داخلی کمیته تغییر اقلیم در وزارت جهاد کشاورزی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر محیط زیست، توسعه پایدار و امور فناوری وزارت جهاد کشاورزی از تدوین آیین‌نامه داخلی این کمیته در اجرای بهتر سیاست‌های مصوب خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، ابوالفضل رئوفی در دومین جلسه کمیته تغییر اقلیم وزارت جهاد کشاورزی که با دعوت از مسوولان ستادی مربوطه برگزار شد، گفت: مسوولیت‌پذیری حقوقی و حقیقی در تغییر اقلیم موضوع بسیار با اهمیتی است.

مدیرکل دفتر محیط زیست، توسعه پایدار و امور فناوری وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: موظف هستیم برابر قانون، کمیته تغییر اقلیم در وزارت جهاد کشاورزی را ایجاد و برنامه مدیریت آن را تدوین و اجرایی کنیم؛ البته باید در برابر برنامه هفتم توسعه و دستگاه‌های نظارتی هم پاسخگو باشیم.

رئوفی با بیان این که معضلات زیست‌محیطی در نتیجه حرص و ولع کشورها برای رسیدن به منابع بیشتر، روز به روز بیشتر می‌شود، گفت: رد پای پول، قدرت و سوء مدیریت سبب می‌شود تا سیاستگذاری‌ها به سمت زیان کشورهای در حال توسعه شود.

وی با اشاره به این که بخش کشاورزی فی‌النفسه دارای ۵۰ درصد ریسک است، افزود: با توجه به اهمیت این موضوع باید در تمام زیرمجموعه‌های وزارت جهادکشاورزی به سمت مباحث تغییر اقلیم مانند روش‌های مبارزه، کودهای مختلف بیولوژیکی و خاک‌ورزی حفاظتی سوق دهیم تا در مجموع سازگاری و تاب‌آوری در برابر تغییرات اقلیمی و مباحث مربوط به آن بروزرسانی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha