۲ تیر ۱۴۰۳، ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 85516700
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیر کل بازرسی: پنج هزار پروژه نیمه تمام در البرز شناسایی شد

کرج - ایرنا - مدیرکل بازرسی استان البرز اعلام کرد: پنج هزار پروژه نیمه تمام مختلف در این استان شناسایی شده که باید نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، « محمد تقی حاجی مشهدی» روز شنبه در نشست خبری افزود: این پروژه ها یا کارمطالعاتی روی آنها انجام نشده یا دربرآوردها مشکل دارد ضمن آنکه بودجه بخشی از آنها ناپایدار بوده و بخش دیگر با مشکل اعطای تسهیلات بانکی مواجه هستند.

وی بیان کرد: متاسفانه عملکرد بانکها در استان البرز در زمینه ارایه تسهیلات ضعیف بوده و نسبت به استان های کشور رتبه آخر را داریم .

مدیرکل بازرسی استان البرز اضافه کرد: سال گذشته اداره کل بازرسی استان البرز پنج موضوع مهم از جمله حواشی سیل و چای دبش را باجدیت بررسی و دنبال کرد.

حاجی مشهدی گفت: البرز به لحاظ تعداد بازرسی های فوق العاده در استان ها اول است ضمن آنکه در مجموع ۱۲۰ فقره پرونده در بازرسی های استان تهیه و ۳۲۸ گزارش به مراجع بالا دستی ارسال شده است.

تسریع در اخذ مجوز کسب و کار برای ۲۴۲ واحد

مدیرکل بازرسی البرز بیان کرد: سال گذشته ۲۴۲ مورد تسریع در اخذ مجوز کسب و کار داشتیم که ۱۸۵ مورد پیگیری و از تعطیلی ۴۴ واحد جلوگیری به عمل آمد.

وی یاد آورشد: در این مدت از ۵۲هزار هکتار اراضی کشاورزی و ملی استان البرز رفع تصرف شد.

حاجی مشهدی افزود: در حوزه حمایت از تولید و سرمایه گذاری البرز ، اخذ عوارض تغییرکاربری از سرمایه گذار به صورت نقدی و تقسیط پنج ساله یکی از اقدامات مهمی بود که محقق شده است .

رسیدگی به پنج هزار و ۸۰ شکایت درالبرز

مدیرکل بازرسی استان البرز درادامه به رسیدگی به پنج هزار و۸۰ شکایت در این استان طی سال گذشته خبرداد و گفت: این آمار در مقایسه با سال ماقبل که سه هزار و۲۰۷ فقره بود، رشد ۶۷ درصدی داشت .

حاجی مشهدی بیان کرد: ۵۴ فقره گزارش کلان از وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز ، ریزگردها و آلودگی هوا توسط اداره بازرسی استان تهیه و به مراجع بالا دستی ارسال شد.

مدیرکل بازرسی استان البرز گفت: محکومیت یکی از مدیران سازمان های تابعه شهرداریهای استان البرز به پرداخت ۱۴ میلیارد ریال یکی از مهمترین اقدامات بازرسی این است.

حاجی مشهدی افزود: پارسال موضوع آزاد سازی ۲۲ هکتار اراضی حاشیهآزاد راه تهران - کرج و موضوع ۱۱۳ هزار میلیارد ریال عوارض تغییرکاربری باغ ها ی استان نیز پیگیری شد.

وی در ادامه به موضوع عوارض تغییر کاربری تالارهای گرمدره اشاره کرد و افزود: در این زمینه ۵۷ هزار میلیارد ریال به نفع بیت المال عمل شد.

شناسایی عوامل وصول رمز ارزها ، پیگیری و آزادسازی نقاط مشخصی از حریم رودخانه کرج به مساحت ۶۱۰ مترمربع ، شناسایی و برخورد با فرار مالیاتی چند شرکت بزرگ ،پیگیری ابطال شورای شهرمحمد شهر ، جلوگیری از صدور پروانه ساختمان در حریم کاخ مروارید ، جلوگیری از فروپاشی پل خاتون با تذکرات و هشدارها از دیگر اقداماتی اداره کل بازرسی استان البرز درسال گذشته بود.

وی افزود: پایش سازه های تاریخی ،پیگیری مزایده های عمومی صنایع غذا و دارو ، فروش املاک تملیکی در مجموع به ارزش یک هزارو۱۱۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات اداره کل بازرسی البرز در سال گذشته بوده است.

مدیر کل بازرسی استان البرز گفت: پیگیری طرح های نهضت ملی مسکن و تعقیب کیفری ۱۱ نفر در این زمینه و آزاد سازی طرح گردوکاری البرز از دیگر اقدامات درسال گذشته بوده است .

وی بیان کرد: سال گذشته از تبدیل وضعیت ۳۰۳ نفر از نیروهای شهرداری های البرز به صورت غیر قانونی از قراردادی به پیمانی جلوگیری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha