قالیباف توان اجرایی بالا برای رفع مشکلات مردم دارد

کرمانشاه - ایرنا - رییس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در استان کرمانشاه با بیان اینکه آقای قالیباف به دلیل داشتن مسوولیت‌های گوناگون بر حوزه‌های مختلف کشور اشرافیت دارد، گفت: یکی از این حوزه‌ها مجلس شورای اسلامی است و همچنین قوانین و مقررات از جمله برنامه هفتم توسعه را به خوبی می‌شناسد.

به گزارش ایرنا، سید احمد صفوی روز شنبه در نشست خبری افزود: آقای قالیباف در حوزه اجرا دارای کارنامه پر باری است؛ برنامه هفتم به نوعی نوشته شده که قابلیت اجرا داشته باشد و به دلیل اینکه وی توان اجرایی بالایی دارند برای به هدف رساندن این برنامه تلاش می کنند؛ اجرای این برنامه در بخش های مختلف می تواند مشکلات کشور و مردم را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه روحیه مسوولیت‌پذیری، سوابق اجرایی در مناصب مختلف و اشراف و تسلط به امور اجرایی از خصوصیات قالیباف است، ادامه داد: حضور موثر در مجلس شورای اسلامی، کمک به بالفعل کردن ظرفیت‌های متعدد کشور، رسیدگی به امور کشور در زمینه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیز از دیگر خصوصیات و توانایی های وی است.

قالیباف آمده است که بماند

صفوی گفت: دولت قالیباف برنامه محور است و وی به عرصه انتخابات ریاست جمهوری وارد شده که تا آخر بماند.

رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در کرمانشاه افزود: آقای قالیباف بواسطه فعالیت و عملکردی که داشته اند چهره‌ای شناخته شده برای مردم هستند و برای انتخابات پیش رو نیز کارنامه و برنامه مشخص دارد.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از نمایندگان مجلس، نخبگان و فعالان سیاسی اجتماعی از وی خواستند که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند، ادامه داد: وی با توجه به این دعوت و همچنین تجربه در جایگاه های مختلف مدیریتی به این عرصه ورود کرده اند.

رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در استان کرمانشاه در ادامه گفت: کار قوه مقننه قانون گذاری و نظارت است و این قوه مجرییه نیست؛ دولت قوانین را اجرا می کند و مجلس قوانین را به حسب نیاز کشور وضع و آن را به دولت برای اجرایی شدن ارجاع می دهد.

صفوی افزود: منعی برای ورود آقای قالیباف به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی به انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد؛ مقام معظم رهبری مجلسی که آقای قالیباف ریاست آن را بر عهده داشت مجلس انقلابی خواندند و این توفیقی برای مجلس شورای اسلامی است.

وی با بیان اینکه مصوب کردن قوانین خوب و کارآمد در جامعه یک خدمت بزرگ است، ادامه داد: فرصت و مفهوم پیشرفت در قوه مجریه اتفاق می افتد، آقای قالیباف قوانین خوبی را در مجلس شورای اسلامی تصویب کردند اما چون در جایگاه رییس جمهوری نبود نتوانست آنها را اجرا کند.

تاکید قالیباف بر مسائل و مشکلات اقتصادی است

رییس ستاد انتخاباتی قالیباف در استان کرمانشاه همچنین گفت: از دیدگاه این نامزد ریاست جمهوری مشکلات ما در داخل کشور اقتصاد است و این موضوع مهمترین و اصلی ترین مشکل است؛ جامعه و مردم ما امروزه در بحث معیشت و مسائل اقتصادی دغدغه مند هستند؛ آقای قالیباف معتقد است که بسیاری از مشکلات کشور به ویژه در بحث اقتصادی قابل حل است.

وی با بیان اینکه مهمترین راهکار آقای قالیباف برای بر طرف کردن مشکلات اقتصادی مردمی سازی اقتصاد است، ادامه داد: استفاده از تیم کارشناسی قوی اقتصادی و افراد صاحب نظر می توانند کمک بزرگی در رفع این مشکلات باشند.

صفوی افزود: اگرچه نباید حل همه مشکلات را به خارج از کشور گره بزنیم، اما قطعا در جایی که منافع ملی و مردم در اولویت باشد، تعامل سازنده بین‌المللی خصوصا با کشورهای همسایه نیز در دستور کار آقای قالیباف خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha