کشتی نوجوانان آسیا؛ ۶ طلا و برنز در انتظار فرنگی‌کاران

تهران- ایرنا- سه نماینده کشورمان به فینال پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان‌آسیا راه یافتند.

به گزارش ایرنا، مسابقات ۷ وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی نوجونان قهرمانی آسیا از امروز (شنبه) در شهر امان پایتخت کشور اردن در حال برگزاری است.

در پایان مسابقات نوبت صبح احمد بدرالدینی در وزن ۴۵ کیلوگرم، علیرضا امیری در وزن ۴۸ کیلوگرم، ابوالفضل کرمی در وزن ۵۱ کیلوگرم و دانیال ایزدی در وزن ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. امیرعلی حیدری در وزن ۵۵ کیلوگرم، ابوالفضل شیری در وزن ۶۰ کیلوگرم و ایوب حسینوند در وزن ۱۱۰ کیلوگرم در دیدار رده‌بندی حضور دارند.

در وزن ۴۵ کیلوگرم، احمد بدرالدینی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ سند حاتم ناقوج از اردن را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر صفر مقابل نوردولت کومارالی از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. بدرالدینی در این دیدار به مصاف امیدجان کرم‌اف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۴۸ کیلوگرم علیرضا امیری در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر مقابل یوجین هان از کره‌جنوبی به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل بیکاش کاچاپ از هند به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه یافت. امیری برای کسب مدال طلا به مصاف حسین‌الدین عبدالکریم‌اف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۵۱ کیلوگرم ابوالفضل کرمی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر از سد یدیگه تولوتایف از قزاقستان گذشت و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر بیلال خوریلایف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. کرمی در این دیدار به مصاف حاجی اکبر کوچکاروف از ازبکستان می‌رود.

همچنین در وزن ۵۵ کیلوگرم امیرعلی حیدری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۳ آلپامیز بولاتویف از قزاقستان را از پیش‌رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه یک بر یک مغلوب سردار خولمورزایف از ازبکستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. حیدری در این دیدار به مصاف ماشیان لیائو از چین خواهد رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابوالفضل شیری در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر علی اشرف عبدالناصر از اردن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با توجه به عدم حضور کائو از چین‌تایپه به پیروزی رسید و به جمع چهار نفر برتر راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۵ مغلوب فرخ یولدوشیف از ازبکستان شد و به رده‌بندی رفت. شیری در این دیدار با برنده کشتی‌گیران کره جنوبی و تاجیکستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم دانیال ایزدی در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر صفر ساچین از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم فخری کمال کمیل جانوف از ازبکستان را با نتیجه ۷ بر ۵ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ایزدی در این مرحله با نتیجه ۵ بر صفر دورقام الغدیری از عراق را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. ایزدی در این دیدار به مصاف آدیلیت تویشی از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم ایوب حسینوند قاسمی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۹ مغلوب نعمت‌اف از ازبکستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده‌بندی راه یافت. حسینوند در این دیدار به مصاف آدیوس کایراتوف از قزاقستان می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha