۲ تیر ۱۴۰۳، ۱۳:۳۰
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 85516493
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

آمار تلفات موج گرما در هند به ۲۰۹ نفر رسید

۲ تیر ۱۴۰۳، ۱۳:۳۰
کد خبر: 85516493
آمار تلفات موج گرما در هند به ۲۰۹ نفر رسید

تهران- ایرنا- درحالیکه وزارت بهداشت هند آمار تلفات موج گرما را در این کشور ۱۴۳ نفر گزارش داده است، یک رسانه هندی این تعداد را ۲۰۹ نفر اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، روزنامه تایمز هند با استناد به منابع مختلف دولتی، امروز گزارش داد که از ابتدای ماه مارس (اسفند) تاکنون بر اثر موج گرما ۲۰۹ نفر در این کشور جان خود را از دست دادند درحالیکه علاوه بر این تعداد گمان می‌رود که ۲۳۹ نفر دیگر نیز بر اثر این عامل جان باخته باشند.

طبق آمار این رسانه هندی بیشترین تلفات مربوط به دهلی و ایالت اوتار پرادش به ترتیب با ۷۶ و ۵۱ مرگ ثبت شده است. با این وجود وزارت بهداشت هند تعداد مرگ و میر ناشی از موج گرما را از اول مارس تا ۲۰ ژوئن (۱۱ اسفند تا ۳۱ خرداد) ۱۴۳ مورد گزارش کرده است.

هند زمانی که دمای هوا در دشت‌ها بیش از ۴۰ درجه سانتی‌گراد و در مناطق تپه‌ای آن ۳۰ درجه سانتی‌گراد یا بیشتر باشد، موج گرما اعلام می‌کند.

در هفته‌های اخیر، بخش‌هایی از پایتخت هند دمای هوا را تا ۵۱ درجه سانتی‌گراد گزارش کردند که باعث افزایش تقاضا برای برق شد. این امر منجر به قطع مکرر برق در این شهر شد که با بحران شدید آب نیز دست و پنجه نرم می‌کند.

برخی از مناطق در شمال هند، که در آن‌ها دمای سرسام‌آور هوا رکورد شکسته است، مجبور به تعطیلی مدارس شده‌اند.

بر اساس این گزارش، گرما در دهه گذشته شدیدتر شده و به طور معمول این شرایط با کمبود شدید آب همراه بوده است. به طوری که ده‌ها میلیون نفر از جمعیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری هند فاقد آب لوله‌کشی شهری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha