الحاق ۳۰۰ هکتار از اراضی ازدست رفته ایران با اصلاح خط مرزی رود ارس

اردبیل- ایرنا- وزیر کشور گفت: ۳۰۰ هکتار از اراضی کشورمان با اصلاح خط مرزی رود ارس به خاک جمهوری اسلامی ایران الحاق خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، احمد وحیدی روز شنبه در جریان سفر یک روزه در بازدید از محل ساماندهی رود ارس در منطقه پارس‌آباد مغان، اظهار کرد: به دلیل ورود بخشی از جریان آب رود ارس از سمت کشور آذربایجان به خاک کشورمان، بخشی از خاک‌مان از دست رفته بود که نسبت به الحاق مجدد ۳۰۰ هکتار از اراضی کشورمان با طرف کشور جمهوری آذربایجان هماهنگی‌ لازم انجام شده است.

وی افزود: بر اساس قول پیمانکار پروژه و پیگیری‌های ویژه و مستمر استاندار اردبیل این پروژه تا پایان شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری رسیده و نهایتا ۳۰۰ هکتار از اراضی کشورمان مجددا در خاک جمهوری اسلامی ایران احیا خواهد شد.

وزیر کشور صبح امروز با استقبال سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل و جمعی از مسئولان استانی از فرودگاه پارس‌آباد وارد استان اردبیل شد.

برگزاری نشست‌های بررسی مسائل شهرستانی در شهرستان‌های پارس‌آباد و مشگین‌شهر، بازدید از پروژه‌های مرزی و عمرانی و آغاز بهره‌برداری رسمی از تقاطع نیایش از برنامه‌های وزیر کشور در سفر یک‌ روزه به استان اردبیل خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha