فعالیت بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آذربایجان شرقی پر رنگ می‌شود

تبریز-ایرنا- مدیر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری آذربایجان شرقی گفت: با ایجاد خوشه فناوری اطلاعات در استان، فعالیت بخش خصوصی در این حوزه پر رنگ می‌شود

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط‌ عمومی استانداری آذربایجان شرقی، الهام صفوی در نشست بررسی ایجاد شهرک صنعتی و خوشه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، بر بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه ICT تأکید و اضافه کرد: باید این بخش با جدیت در این حوزه ورود کند.

وی با بیان اینکه در شرایط امروزی اهمیت فناوری اطلاعات بسیار وسیع تر شده است، خاطرنشان کرد: نگاه به موضوع فناوری اطلاعات همانند ۲۰ سال گذشته نیست و تغییریافته است و روزبه‌روز اهمیت این حوزه بیشتر ملموس می‌شود.

وی با اشاره به تاکید استاندار شهید دکتر مالک رحمتی مبنی بر لزوم جدیت در پیگیری و اجرای دقیق امور و تکالیف، افزود: شهید رحمتی در یک سال گذشته الگویی برای همه ما بودند و به ما آموختند که می‌توان با پیگیری و جدیت موانع را رفع کرد.

صفوی ادامه داد: با تمام توان به دنبال حفظ منافع استان در حوزه فناوری ها هستیم و اگر در راستای تحقق اهداف تدوین شده مانعی وجود داشته باید با بررسی و ارائه راهکارهای دقیق موضوع پیگیری شود.

وی با تأکید بر بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، اضافه کرد: بخش دولتی تنها نقش فراهم‌کردن بسترهای حمایتی را دارد و اگر می‌خواهیم کسب‌ و کاری از نو تقویت شود باید بخش خصوصی پای‌کار بیاید.

مشاور استانداری آذربایجان شرقی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در این جلسه با بیان اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزه در کشورهای توسعه‌یافته جایگاه بالایی دارد، اظهار کرد: در استان نیز بر اساس آمار مقایسه‌ای با یک دهه گذشته وابستگی به ICT بیشتر نمایانگر است و مدیران باید یا مدیر فناوری باشند یا با فناوری اطلاعات و ارتباطات عجین شده باشند.

فرهاد شیدایی با بیان اینکه در حوزه ICT ظرفیت بالایی در استان داریم، افزود: فعالیت بیش از ۵۰۰ شرکت و یک هزار عضو فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ظرفیتی بزرگ برای استان تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس اهمیت فناوری اطلاعات در جامعه به دنبال ارتقای جایگاه ICT استان و توسعه شناخت سازمانی نسبت به موضوع هستیم.

شیدایی با بیان اینکه امروزه در اقتصاد مبتنی بر فناوری اطلاعات، لزوم ایجاد خوشه و شهرک فناوری اطلاعات ضروری است، افزود: با ایجاد خوشه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان می‌توان بانک اطلاعات فعالان این حوزه را گردآوری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha