۲ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 85516373
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هزار هکتار از مراتع خراسان‌شمالی زیر کشت گیاهان دارویی رفت

بجنورد-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: احیا و توسعه رویشگاه های گیاهان دارویی در سطح ۲ هزار هکتار از مراتع این استان در دست اجرا است.

علی اسدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: سطح مفید رویشگاه های خراسان شمالی، ۱۱۰ هزار و ۸۰۰ هکتار است گه بیشتر این مساحت به عملیات توسعه و احیای رویشگاه های باریجه اختصاص یافت.

وی افزود: برداشت باریجه اقتصادی، صادراتی، صنعتی، دارویی و علمی است و همین عوامل موجب رونق بازار فروش این گونه گیاهی شد.

تهیه طرح مرتع‌داری در سطح ۸۴۵ هزار هکتار

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی اضافه کرد: این استان بیش از هزار و ۵۰ فقره طرح مرتع‌داری دارد که تاکنون ۳۰۲ طرح با مساحت ۸۴۵ هزار هکتار تهیه شده است.

وی ادامه داد: احاله مدیریت اینگونه طرح ها، ۲۱۲ فقره با مساحت ۶۱۳ هزار هکتار است.

اسدی با اشاره به ۴۸ طرح بهره برداری از عرصه های طبیعی با مساحت ۶۴ هزار هکتار گفت: احاله و تهیه طرح مرتع داری ۵۰ هزار هکتار، رایزنی برای اجرای طرح بیولوژیک در سطح ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از جمله اقدامات خوب انجام شده و تعهدات امسال است.

وی تاکید کرد: سال گذشته ۷۵ هزار هکتار تهیه طرح مرتع‌داری انجام شد که احاله مدیریت ۷۰ هزار هکتار و ۲ هزار و ۲۱۰ هکتار اجرای پروژه بیولوژیکی و احیای رویشگاه گیاهی از جمله اقدامات انجام شده در این بخش است.

گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۳۶ هکتار است که از این وسعت یک میلیون و ۵۵۵ هزار و ۲۰۶ هکتار مرتع، بیش از ۱۸۳ هزار هکتار بیابان و ۴۳۴ هزار و ۵۵۰ هکتار جنگل است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha