۲ تیر ۱۴۰۳، ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 85516234
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در خراسان جنوبی توزیع شد

بیرجند - ایرنا - مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی گرم آبی در استخرهای پرورش ماهی استان توزیع شده است.

علیرضا حیدرپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال ۶۰۰ هزار قطعه ماهی گرم آبی، سردآبی و تیلاپیا در هزار و ۸۵ استخر دو منظوره، تک منظوره و گلخانه‌ای رهاسازی شود و ۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی به صورت یارانه‌ای بین پرورش دهندگان توزیع شد.

وی بیان کرد: با توجه به حدود ۱۱ هزار منبع آبی که در استان وجود دارد، خراسان جنوبی یکی از استان‌های پیش‌رو در پرورش و تولید آبزیان است.

مدیر امور شیلات و آبزیان خراسان جنوبی گفت: برای بهره‌برداری بهینه از آب مصرفی در بخش کشاورزی و به منظور ارتقای فرهنگ مصرف آبزیان، تامین امنیت غذایی، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد هر سال مدیریت امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها اقدام به توزیع بچه ماهی یارانه‌دار بین تعدادی از بهره‌برداران این حرفه می‌کند.

وی عنوان کرد: پرورش ماهی در استخرهای کشاورزی علاوه بر تامین امنیت غذایی، باعث افزایش بهره‌وری تولیدات زارعی و باغی از طریق غنی سازی آب کشاورزی، کاهش استفاده از کودهای شیمیایی و تولید محصول سالم می‌شود.

حیدرپور به کشاورزان دارای استخر دو منظوره توصیه کرد که برای کاهش هزینه‌های کود شیمیایی و افزایش بهره‌ وری محصولات کشاورزی نسبت به پرورش ماهی در استخرهای خود اقدام کنند.

وی گفت: بهره‌برداران تولید ماهی و آبزیان در استان خراسان جنوبی هزار و ۱۱۰ نفر هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha