زلزله کاشمر به ۲۰ مدرسه آسیب رساند

مشهد- ایرنا- فرماندار کاشمر گفت: زلزله ۲۹ خردادماه در این شهرستان خراسان رضوی به ۲۰ مدرسه آسیب کلی یا جزیی رسانده است.

حجت الله شریعتمداری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۰ مدرسه در کاشمر به طور کلی آسیب دیده اند و نیازمند تخریب و نوسازی کامل هستند و ۱۰ فضای آموزشی نیز به علت آسیب ناشی از زلزله باید ترمیم و تعمیر شوند.

وی بیان کرد: مدارس تخریب شده همان فضای های آموزشی فرسوده بودند که بارها اعلام شده که نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند و نوسازی آنها در دستور کار قرار داشت.

فرماندار کاشمر با اشاره به پس لرزه ۳.۸ ریشتری دیروز در این شهرستان اظهار کرد: ظرفیت اسکان اضطراری در روستاهای شهرستان افزایش یافته و مردم دیشب نیز بواسطه استفاده از فضا و هوای مطبوع و هم ملاحظه بابت وقوع پس لرزه در فضای باز ماندند و تفریح کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲ وعده غذای گرم برای ظهر و شب توسط موکب ها و هیات های مذهبی و آستان قدس رضوی در روستاهای آسیب دیده از زلزله کاشمر طبخ و توزیع می شود.

شریعتمداری گفت: روستاهای "زنده جان"، "کسرینه"، "محمدیه"، "سرحوضک"و"حاجی آباد" بیشترین خسارت را دیده اند، لذا توصیه کرده ایم مردم تا ایمن‌سازی مکان های آسیب دیده در چادرها اسکان یابند.

به گزارش ایرنا، بر اثر وقوع زلزله پنج ریشتری ساعت ۱۳ و ۲۴ دقیقه ظهر روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ماه در شهرستان کاشمر چهار نفر فوت کردند و ۱۱۵ نفر نیز مصدوم شدند.

پس لرزه دیروز جمعه ساعت ۱۴ و ۲۹ دقیقه در عمیق ۱۰ کیلومتری زمین و در فاصله ۹ کیلومتری شهر کاشمر و ۱۰ کیلومتری شهر خلیل‌آباد خراسان رضوی به وقوع پیوست که ۱۲ مصدوم برجای گذاشت.

جمعیت شهرستان کاشمر ۱۶۳ هزار نفر اعلام شده است که ۱۱۵ هزار نفر در شهرهای کاشمر و "فرگ قلعه" و بقیه در ۲۵ روستای این شهرستان سکونت دارند.

مرکز شهرستان کاشمر در ۲۳۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha