۲ تیر ۱۴۰۳، ۹:۱۱
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 85516037
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

ناپایداری‌های جوی در زنجان تداوم می‌یابد

۲ تیر ۱۴۰۳، ۹:۱۱
کد خبر: 85516037
ناپایداری‌های جوی در زنجان تداوم می‌یابد

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: شرایط جوی ناپایدار حاکم در منطقه امروز /شنبه/ و طی روزهای آینده همچنان ادامه می‌یابد.

مرتضی قدیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا پیش از ظهر امروز آسمان صاف تا قسمتی ابری برای اغلب مناطق استان پیش بینی شده است که در هنگام بعدازظهر افزایش سرعت وزش باد تا آستانه نسبتا شدید و افزاش پوشش ابرها انتظار می رود.

وی با بیان اینکه این شرایط جوی گاهی با رگبار پراکنده باران و رعد و برق های متناوب همراه می شود، یادآور شد: در مجموع بارش قابل توجهی را طی روزهای پیش رو انتظار نداریم اما به دلیل ماهیت همرفتی بارش ها در این فصل به صورت محدود و محلی رشد ابرها موجب رگبارهای شدید باران خواهد شد.

قدیمی اظهار داشت: بر این اساس احتمال آبگرفتگی معابر،‌ سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها وجود دارد که به هم استانی ها توصیه می شود از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

وی ادامه داد: به دلیل احتمال وقوع رعد و برق های متناوب صعود به ارتفاعات نیز می تواند با خطر برخورد صاعقه همراه باشد.

قدیمی با بیان اینکه روزهای آینده تغییرات قابل توجه دمایی نخواهیم داشت، گفت:‌ طی شبانه روز گذشته سجاس با ۱۲ درجه کمترین و چورزق با ۳۹ درجه سانتگیراد بیشترین دما را ثبت کردند.

وی، دمای فعلی شهر زنجان را ۲۳ درجه سانتیگراد بیان کرد و افزود: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش یافته است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha