خدمات شهید جمهور انگیزه‌ای برای حضور پرشور مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح خواهد بود

زاهدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با بیان اینکه مردم این استان با مشارکت بالا و حداکثری در انتخابات قدرشناسی خود را از نظام نشان می‌دهند گفت: خدمات نظام اسلامی و بویژه خدمات شهید جمهور انگیزه‌ای برای حضور پر شور مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: اگر مردم ما به خدمات نظام اسلامی بویژه خدمات دولت شهید جمهور توجه داشته باشند انگیزه‌ای برای حضور پر شور آن‌ها در انتخابات و انتخاب فرد اصلح خواهد بود.
وی افزود: اگر توجه داشته‌ باشیم که حضور پر شور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح چه مقدار در تقویت وحدت ملی، تامین امنیت ملی، بالابردن قدرت چانه‌زنی نظام اسلامی در گفت‌وگوهای بین المللی و حفظ امنیت پایدار موثر است طبعأ انگیزه‌ای خواهد بود برای مشارکت‌ حداکثری و انتخاب اصلح و اگر بدانیم دشمنان چه مقدار برای ایجاد تردید در دل مردم تلاش می‌کنند عقل حکم می‌کند انسان بر خلاف خواسته دشمن عمل و پای صندوق حضور یابد و انتخاب اصلح داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در طول دوران انقلاب اسلامی خدمات زیادی در استان انجام شده و شتاب خدمت رسانی‌ها در دولت سیزدهم بیشتر هم شد و هر روز افتتاح طرح‌ها را می‌بینیم و تفاوت قبل و بعد از انقلاب برای مردم محسوس است بنابراین مردم فهیم، صبور و نجیب استان با توجه به آنچه که می بینند قدرشناس هم هستند و بر اساس همین قدر شناسی همواره در انتخابات پیشتاز بوده‌ و جز استان‌هایی هستند که مشارکت بالا را دارند و عملا با مشارکت بالا و حداکثری در انتخابات قدر شناسی خود را نشان می‌دهند.
وی افزود: مردم سیستان و بلوچستان این فهم را داشته و حساب خود را از جریان‌های دیگر جدا کرده‌اند و امیدواریم باز هم شاهد حضور پرشور آن‌ها در صحنه انتخابات باشیم و امیدواریم خداوند دل‌های مردم را برای انتخاب اصلح هدایت کند.

خدمات دولت شهید جمهور انگیزه‌ای برای حضور پر شور مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح خواهد

اتحاد و انسجام رمز پیروزی جامعه اسلامی است

آیت الله محامی با بیان اینکه یکی از راه‌های تحصیل تقوا و حفظ جامعه اسلامی این است که انسان تلاش کند میدان درگیری جبهه اسلام و کفر را به داخل جبهه کفر ببرد گفت: برای تغییر موازنه قدرت بین جبهه اسلام و کفر یک راه تقویت جبهه اسلام است و طبیعتا راه دیگر اینست که جبهه کفر تضعیف شود و هر کدام از این ۲ کار انجام شود موازنه قدرت به نفع جبهه اسلام تغییر پیدا می‌کند.
وی بیان کرد: اتحاد و انسجام قدرت افزا و توان‌زاست و اگر اعضای یک جامعه با هم متحد باشند مقتدر خواهند شد و اگر همه با هم همکاری و در یک جبهه رزم داشته باشند توان آن‌ها افزایش پیدا می‌کند اما اگر جمعی در میان هم تفرقه داشته باشند توان آن‌ها صرف یکدیگر شده و دیگر توانی برای مقابله با دشمن نخواهند داشت.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: خداوند متعال همواره مسلمانان را به اتحاد دستور می‌دهد و از تفرقه نهی می‌کند و در آیات قرآن آمده است :"وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا" همه به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید و در جای دیگر آمده است:"وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ" متفرق نشوید و در جامعه اسلامی با هم دعوا نکنید چرا که توان و قدرت خود را از دست می‌دهید و اقتدار شما از بین می‌رود.
آیت‌الله محامی اظهارکرد: وقتی جبهه مشرکین دچار اختلاف با همدیگر هستند سبب نقص و آسیب شده و دیگر قدرتی برای لشکر کشی و تعرض به سرزمین‌های اسلامی ندارند و توان مقابله‌ای برای آن‌ها باقی نخواهد ماند.
وی افزود: امام سجاد(ع) در فرازی از دعای۲۷ صحیفه سجادیه از خداوند می‌خواهد میدان درگیری بین جبهه اسلام و کفر در دل دشمن و سرزمین‌های دشمن باشد و این یک نکته بسیار مهم و از اصول سیاست دفاعی نظام جمهوری اسلامی بوده است.
وی تصریح کرد: نظام اسلامی تلاش کرده با تقویت جبهه مقاومت و راهبری آن درگیری بین جبهه اسلام و کفر را از مرزهای نظام اسلامی و کشور اسلامی دور کند چرا که ما هشت سال دفاع مقدس را فراموش نکرده‌ایم که در آن دوران بخش‌هایی از سرزمین دست دشمن افتاد و با سختی و با تقدیم هزاران شهید وجب به وجب خاک کشور را از دشمن باز پس گرفتیم.
امام جمعه زاهدان گفت: اگر بر اساس منافع ملی و وظیفه اسلامی برای تقویت جبهه مقاومت سرمایه‌گذاری و اگر برای سرکوب داعش در عراق و سوریه اقدام نمی‌کردیم باید در شهرهای خود و مرکز کشورمان با داعش درگیر می‌شدیم و گرفتار ذلت بودیم.

خدمات دولت شهید جمهور انگیزه‌ای برای حضور پر شور مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح خواهد

یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی تلاش برای تبلیغ دین است
وی در خطبه دوم نمازجمعه این هفته زاهدان افزود: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی تلاش برای تبلیغ دین، دفاع از دین، حاکمیت دین و ارزش‌های دینی است.
آیت الله محامی ضمن تبریک تبریک فرا رسیدن عید غدیر عنوان کرد: واقعه غدیر خم یک واقعه مهم در تاریخ اسلام است که می‌تواند محور وحدت در جامعه اسلامی باشد.
وی گفت: واقعه غدیر مورد اتفاق فریقین، همه جهان اسلام و مسلمانان است به گونه‌ای که از نزول آیات شریفه، ماجرای سخنرانی پیامبر اکرم(ص) و نیز ماجراهای بعد همه آن را نقل کرده‌اند و در منابع اهل سنت هم آمده است و همه وقایع مورد اتفاق است.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: یکم تیرماه روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی است، تبلیغ و دفاع از دین راه پیامبراکرم(ص) و اهل بیت(ع) است و همه ما بویژه حوزه علمیه باید برای تربیت مبلغان قوی، اهل فضل و توانمند در امر تبلیغ تلاش کنند تا نیاز جامعه اسلامی برآورده شود و البته مخاطب ما تنها شیعیان نیستند بلکه مخاطب ما همه انسان‌ها در این عالم هستند چرا که اسلام یک دین کامل است و ما باید معارف را برای همه بیان کنیم و در این جهت نیازمند تلاش بیشتر هستیم و از سازمان تبلیغات انتظار فعالیت بیشتر و گسترده‌تر با همکاری همه دستگاه‌های مربوطه را داریم.
وی با اشاره به هفتم تیرماه سالروز شهادت دکتر شهید بهشتی اظهارکرد: شهید بهشتی در حادثه انفجار مرکز حزب جمهوری اسلامی و به دست منافقان به شهادت رسید که ضربه بزرگی برای انقلاب بود اما امام خمینی(ره) با صلابت راهبری انقلاب را دنبال و کشتی انقلاب را سکان داری کردند.

آیت الله محامی با تبریک هفته هفته قوه قضائیه به اصحاب دستگاه قضا تصریح کرد: امیدواریم اصحاب دستگاه بتوانند راه شهید بهشتی را به خوبی ادامه دهند چرا که عدالت یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و دارای ابعاد مختلف است که تنها یک بعد آن عدالت قضایی است و انتظار مردم از دستگاه قضا اجرای عدالت در پرونده‌های خرد و کلان است تا دستگاه قضا را ملجأ و پناهگاه خود بدانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha