تلاش تازه ژاپن برای اثربخشی تحریم‌ها علیه روسیه

تهران- ایرنا- دولت ژاپن در تلاش برای آنچه «اثربخشی تحریم‌ها علیه روسیه» خواند، تحریم ۱۱ شرکت در ۵ کشور آسیایی را تحریم می‌کند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری کیودونیوز، ژاپن روز جمعه اعلام کرد تصمیم گرفته است تحریم‌هایی را بر ۱۱ نهاد مستقر در پنج کشور از جمله چین و هند به دلیل کمک به روسیه برای فرار از تحریم‌های مربوط به جنگ با اوکراین اعمال کند.

این اقدام به دنبال اظهارات فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در جریان نشست سران گروه هفت در ایتالیا در اوایل ماه جاری صورت گرفت.

کیشیدا گفت: دولت او در حال بررسی یک «بسته تحریمی جدید» مانند مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت صادرات است که نهادهای مستقر در کشورهای ثالث را هدف قرار می‌دهد.

کشورهای گروه هفت از کشورهایی انتقاد کردند که محصولاتی را به روسیه صادر می کنند که می‌تواند مورد استفاده نظامی قرار بگیرد. فهرست این کشورها همچنین امارات متحده عربی، ازبکستان و قزاقستان را شامل می‌شود.

یوشیماسا هایاشی، دبیر ارشد کابینه ژاپن در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ژاپن به همکاری با اعضای گروه ۷ و جامعه بین المللی برای حفظ اثربخشی تحریم ها علیه روسیه ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha