کشف بالغ بر ۵ هزار مورد تخلف در مراکز توزیع کالاهای اساسی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از کشف بیش از ۵ هزار و ۵۷۰ مورد تخلف در مراکز توزیع کالاهای اساسی سراسر کشور و معرفی متخلفان به مراجع تعزیراتی خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، مسعود امراللهی افزود: این تعداد تخلف ظرف دو ماه گذشته از تعداد ۳۶ هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی از مراکز تامین و توزیع کالاهای اساسی، انبارها و سردخانه‌ها کشف و متخلفان به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده شدند.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی ضمن قدردانی از همکاری مردم و در راستای اطلاع رسانی از عملکرد بازرسی و نظارت وزارت جهادکشاورزی برای احقاق حقوق عمومی اظهارداشت: طرح نظارتی بهاره دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی از اول اردیبهشت ماه سالجاری تا پایان خرداد ماه در سراسر کشور انجام شد.

به گفته امراللهی گران فروشی، عرضه خارج از شبکه ،احتکار، عدم ثبت در سامانه جامع انبارها و جامع تجارت و همچنین عدم رعایت قیمت گذاری در صدر موارد تخلف قانونی قرار داشته است.

مدیر کل دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی گفت: به منظور مقابله با تخلفات احتمالی و رفاه حال مصرف کنندگان از اول تیر ماه سالجاری تا پایان شهریور ماه نیز طرح نظارتی ویژه تابستان برگزار می‌ شود.

وی با تاکید بر اینکه در مرحله جدید عمده برنامه‌ بازرسان این دفتر به بازبینی مجدد گلوگاه‌های بروز تخلف اختصاص می‌یابد، افزود :مصرف کنندگان کالاهای اساسی به ویژه در شبکه عمده خرید و فروش کالا می‌توانند موارد تخلف را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا سریعا از سوی بازرسان وزارت جهاد کشاورزی مورد بررسی و متخلفان به مراجع تعزیراتی معرفی گردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha