امام جمعه موقت شاهرود: چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری حساسیت زیادی دارد

شاهرود - ایرنا - امام جمعه موقت شاهرود گفت: مردم ایران اسلامی طی ۴۵ سال گذشته حوادث تلخ و شیرینی را تجربه کرده‌اند اما صحنه چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت و حساسیت فراوانی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام علی سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود در حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر افزود: هیچ موقع نظام جمهوری اسلامی به حساسیت این مقطع از تاریخ قرار نگرفته است و هوشیاری بالای مردم و ایفای نقش در این عرصه را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه انتخابات برای مردم ایران و منطقه بسیار سرنوشت ساز و مهم است، ابراز کرد: امروزه پرچم دفاع از کیان اسلام به دست ملت ایران و رهبر معظم انقلاب است، مردم باید کسی را انتخاب کنند که در این راه باشد.

امام جمعه موقت شاهرود: چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری حساسیت زیادی دارد

حجت‌الاسلام سعیدی راهبرد مقاومت فعال را بهترین راهکار در مقابل توطئه‌های دشمنان دانست و اظهار کرد: مقاومت فعال موجب شده صدای انقلاب در دانشگاه‌های آمریکا شنیده شود، این بیداری نیاز به هدایت دارد.

امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه ایران اسلامی قوی، آرام و مطمئن در این دنیای متلاطم ایفای نقش می‌کند، ابراز کرد: ایران هیچ زمان به دنبال جنگ نبوده و صلح جهانی خواسته مردم این کشور اسلامی است.

وی اشتغال، معیشت، مسکن و مهار تورم را مهمترین خواسته‌های مردم از رییس جمهور دولت چهاردهم عنوان کرد و گفت: مردم ایران به فرموده رهبر معظم انقلاب به رییس جمهوری پرتلاش نیاز دارند که با انتخاب فرد اصلح از بین این ۶ نامزد محقق می‌شود.

اجرای برنامه هفتم نیازمند رییس‌جمهور قوی است

خطیب جمعه شاهرود به تدوین برنامه هفتم کشور اشاره کرد و افزود: برای اجرای این برنامه به یک رییس‌جمهور قوی در راس قوه مجریه نیاز است تا توسعه و پیشرفت کشور را شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام سعیدی یکی از مهمترین ویژگی‌های رییس جمهور را «فسادستیزی» برشمرد و گفت: مبارزه با فساد قدرتی می‌خواهد که در مقابل آن ایستادگی و مقابله کند تا به نتیجه درست برسد.

وی با بیان اینکه احیای کارخانه‌ها و طرح‌های نیمه کاره دولت سیزدهم باید در دستور کار رییس‌جمهور منتخب مردم قرار گیرد، اظهار کرد: اصلاح سیستم اداری که موجب نارضایتی مردم شده، از راهبردهای دولت چهاردهم باشد.

امام جمعه موقت شاهرود ابراز کرد: دشمنان به دنبال ایجاد آشوب داخلی، اخلال در امنیت و تقابل بین دولت و مجلس هستند و با انتخاب فرد اصلح نقشه‌های آنها خنثی می‌شود.

چهار شاخصه انتخاب فرد اصلح

حجت‌الاسلام سعیدی به چهار ویژگی فرد اصلح برای انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: ولایتمداری، اعتقاد به مبانی دین و انقلاب، مدیریت و کارآمدی از شاخصه‌های مهم انتخاب فرد اصلح است.

وی با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش و مناسبت هفته قوه قضاییه افزود: قوه قضاییه نقش تعیین کننده‌ای در حفظ امنیت اخلاقی و اجتماعی دارد.

به گزارش ایرنا، مردم ولایتمدار و شهیدپرور شاهرود پس از اقامه نماز جمعه در تداوم حمایت از مردم مظلوم غزه و اعلام انزجار از جنایت‌های رژیم غاصب، اشغالگر و کودک‌کش صهیونیستی از حسینیه اعظم مدرسه قلعه تا میدان جمهوری اسلامی راهپیمایی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha