۱ تیر ۱۴۰۳، ۹:۴۸
کد خبر: 85515476
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

سربازان کره شمالی بار دیگر از مرز همسایه جنوبی گذشتند

تهران- ایرنا- ارتش کره جنوبی خبر داد برای سومین بار در ۲۰ روز گذشته، سربازان کره شمالی مشغول فعالیت در در یک منطقه غیرنظامی که دو کره را از هم جدا می‌کند، از مرز مشترک عبور کردند.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه، ارتش کره جنوبی امروز اعلام کرد که نیروهای مرزی در واکنش به این اقدام سربازان کره شمالی که برای سومین بار در ماه جاری میلادی صورت می‌گیرد، دست به شلیک هشدار زده اند و پس از آن، این سربازان عقب‌نشینی کرده اند.

این اتفاق دیروز (پنجشنبه) و در حالی رخ داده که پیشتر نیز در روزهای ۹ و ۱۱ ژوئن (۲۰ و ۲۲ خرداد) سربازان کره شمالی به عبور از مرز با همسایه جنوبی خود اقدام کرده و با واکنش نیروهای کره جنوبی مواجه شده بودند.

دو کره توسط یک منطقه غیرنظامی (DMZ) به وسعت چهار کیلومتر از هم جدا شده‌اند. خط تقسیم در وسط منطقه قرار گرفته و مرزهای دو کره با فاصله از این خط، بسیار مستحکم شده‌اند اما خط مرزی منطقه‌ای مین‌گذاری شده است که فقط با علائم ساده مشخص می‌شود.

امروز روابط دو کره یکی از پرتنش‌ترین دوره‌ها را در سال‌های اخیر می‌گذراند. درگیری دو کره در ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ با یک آتش‌بس و نه یک معاهده صلح به پایان رسید و به این ترتیب دو کشور از نظر فنی در حال جنگ هستند.

کره‌شمالی همواره که به حضور نیروهای آمریکایی در همسایه جنوبی خود معترض است و این حضور و رزمایش‌های مشترک سئول با واشنگتن را عامل بروز تنش و ناامنی در منطقه می‌داند، پرتاب‌های موشکی خود را افزایش داده است. این در حالیست که سئول همین اقدامات را عامل بی‌ثباتی منطقه و بهانه‌ای برای توجیه حضور نظامیان خارجی قلمداد می‌کند.

در هفته‌های گذشته تنش‌ها میان دو کره وارد مرحله تازه‌ای شده است. پیونگ یانگ صدها بالن حاوی زباله را به کره‌جنوبی ارسال کرده و دلیل این اقدام را تبلیغات سئول علیه پیونگ‌یانگ و اقداماتی چون ارسال بالن حاوی اعلامیه و فلش‌هایی حاوی سریال و موسیقی کره‌جنوبی اعلام کرده است.

دو کره همچنین بلندگوهایی را در نزدیکی مرز با هدف از سرگیری پخش تبلیغات صوتی نصب کرده‌اند؛ اقدامی که از سال ۲۰۱۸ به حالت تعلیق درآمده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha