طرح‌های سالم‌سازی دریا مازندران بر مدار توسعه

ساری - ایرنا - استاندار مازندران شمار طرح های سالمسازی فعال در این استان را در زمان حاضر ۱۶ طرح ذکرکرد و گفت که با تمهیدات صورت گرفته، شمار طرح های سالمسازی دریای این استان تا نیمه نخست تیرماه به ۳۷ طرح افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یوسف نوری روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل استان، شمار مغروقین دریای خزر در سواحل مازندران از ابتدای فصل شنا تاکنون را یک مورد و شمار نجات یافتگان را نیز ۹۵ نفر عنوان کرد و افزود: در سال گذشته در مجموع ۴۹ نفر در دریای خزر مازندران به علت آشنا نبودن به فن شنا، غرق شدند.
وی اظهار کرد: با تشکیل یک تیم کارشناسی، باید سواحل پرخطر و خارج از محدوده طرح های سالمسازی دریا، شناسایی شود تا از شنا کردن افراد در خارج از طرح ها جلوگیری کرد.
وی همچنین بر لزوم پرداخت به موقع دستمزد ناجیان غریق تاکید کرد و گفت: با همت دولت مردمی سیزدهم، دستمزد ناجیان غریق در سال های گذشته به موقع پرداخت شده است.

طرح‌های سالم‌سازی دریا مازندران در مدار توسعه
وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن مازندران، اظهار کرد: باید از ظرفیت ورود میلیون ها مسافر و گردشگر به این استان در راستای توسعه و پیشرفت روزافزون استفاده کرد.
مقام عالی دولت در مازندران، وجود جنگل، دریا و آب بندان را ظرفیت بی بدیلی برای توسعه مازندران عنوان کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های موجود، سرمایه گذاری در ورزش های آبی باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.
نوری همچنین بر لزوم رفع موانع فراروی اجرای طرح ساماندهی سواحل این استان تاکید کرد و گفت: انجام کارهای فرهنگی در سواحل استان نیز باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: مسایل مربوط به رعایت حریم ۶۰ متری دریا و احداث بنا در سواحل باید در قالب یک گفتمان جمعی به نتیجه مطلوبی برسد.

طرح‌های سالم‌سازی دریا مازندران در مدار توسعه

استاندار مازندران با بیان اینکه برای ساماندهی سواحل مازندران باید به یک جمع بندی اساسی برسیم و موانع و مشکلات فرار ی نیز باید در قالب یک باور جمعی رفع شود، خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای جهان برای دستیابی به پیشرفت و آبادانی فعالیت در بستر دریا را مورد توجه قرار داده اند.
نوری تصریح کرد: موارد مربوط به رعایت حریم ۶۰ متری دریا و احداث هرگونه بنا در بستر و حریم دریا باید با انجام یک کار کارشناسی و حقوقی مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.
وی بیان کرد: آمار مغروقین باید توسط یک مرجع رسمی اعلام شود تا بتوان از موازی کاری و بروز برخی مشکلات جلوگیری کرد.
این مقام مسئول بر لزوم به کارگیری پهباد برای نظارت مطلوبتر بر سواحل مازندران، جلوگیری از برخی حوادث و ارایه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران تاکید کرد و گفت: این مهم باید مورد توجه اساسی قرار گیرد.

طرح‌های سالم‌سازی دریا مازندران در مدار توسعه

طرح سالم‌سازی دریا از سال ۱۳۹۱ با هدف کاهش تلفات ناشی از غرق شدن هنگام شنا و همچنین ارایه خدمات تجمیعی گردشگری و نظارت‌های اجتماعی همه ساله در سواحل این استان اجرا می شود.

مازندران دارای ۱۵ شهرستان ساحلی است که در این میان محمود آباد با ۳۰ کیلومتر ساحل آزاد و بیش از ۱۲۰ راه دسترسی دارای ۱۶ طرح، بابلسر با ۲۷ کیلومتر نوار ساحلی و ۱۳ کیلومتر نوار ساحلی قابل شنا با ۱۵ طرح سالمسازی، از شاخص‌ترین شهرستان های مرکزی استان در اجرای این طرح محسوب می‌شوند.

استان مازندران بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha