حجاج اعزامی از آذربایجان‌غربی در سلامت کامل هستند/فوتی و بیمار گزارش نشده است

ارومیه- ایرنا- مدیر حج و زیارت آذربایجان‌غربی با اشاره به برخی اخبار در خصوص فوت یا بیماری حجاج اعزامی از کشور گفت: خوشبختانه حاجیانی که از استان به سرزمین وحی رفته اند، در سلامت کامل به سر می برند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

شاهین مطیع حق شناس روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر فوت یا بیماری حجاج آذربایجان غربی در سرزمین وحی گزارش نشده است.

وی ادامه داد: حجاج آذربایجان غربی مناسک مربوط به حج امسال را به جا آورده اند و ۱۳ تیر به سمت مدینه منوره حرکت می کنند.

مدیر حج و زیارت آذربایجان‌غربی در خصوص زمان بازگشت کاروان های حجاج آذربایجان غربی گفت: نخستین کاروان حجاج استان که در ۲۹ اردیبهشت با پرواز تبریز عازم مکه مکرمه شده بود، پنج تیرماه جاری به استان بازخواهند گشت.

حق شناس ادامه داد: کاروان های بعدی که از ارومیه اعزام شده اند از ۱۸ تا ۲۲ تیرماه به استان بازخواهند گشت.

به گزارش ایرنا، یک هزار و ۹۸۱ زائر از استان طی ایام حج امسال به سرزمین وحی مشرف شدند که از این تعداد یک‌هزار و ۴۱ نفر زن و ۹۴۰ نفر مرد است.

کوچکترین زائر اعزامی از آذربایجان غربی در سال جاری، «نادیا خنجری» ۱۱ ساله از کاروان خوی و مسن ترین زائر نیز «حسن احمدی» ۹۵ ساله از شهرستان پیرانشهر است.

اعزام به حج تمتع در آذربایجان غربی از ۱۸ تا ۲۱ خرداد ماه جاری انجام گرفت و با روزی ۲ پرواز زائران از ارومیه به جده منتقل شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha