هزار و ۴۰۰ هکتار زمین به همت دولت سیزدهم به شهرهای شمال سیستان و بلوچستان الحاق شد

زاهدان - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: یکهزار و ۴۰۰ هکتار زمین به همت دولت سیزدهم به منظور اجرای طرح نهضت ملی مسکن به محدوده شهرهای زیر پوشش این اداره کل الحاق شد.

عطاء اله اکبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اداره‌ کل در راستای انجام وظایف قانونی در موضوع جهش تولید مسکن با توجه به کمبود زمین در محدوده برخی شهرها با انجام اقداماتی نظیر تملک اراضی، استفاده از ظرفیت اراضی مازاد سایر دستگاه‌های اجرایی واقع در حریم شهرها و توافق با بخش خصوصی اراضی مورد نیاز این طرح مهم ملی را در محدوده ۱۵ شهر سیستان و بلوچستان بعد از طرح و تصویب در جلسات کارگروه امور زیربنایی و شورای برنامه ریزی استان و نیز شورای عالی شهرسازی و معماری ایران الحاق کرد.
وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان با اقدامات انجام شده در الحاق اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن جزو استان های برتر کشور بشمار می رود به طوریکه تمام پرونده های این بخش در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران بررسی و به تصویب رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین با توجه به اینکه الحاق اراضی به محدوده شهرهای در پیشبرد اهداف طرح نهضت ملی مسکن این استان بسیار تاثیرگذار بوده در حال حاضر نیز الحاق یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر زمین در محدوده شهرهای زیر پوشش این اداره کل در حوزه معاونت شهرسازی و معماری در حال انجام است.
وی خاطر نشان کرد: در مجموع مشکلی برای تامین و واگذاری زمین طرح نهضت ملی مسکن در هیچ یک از شهرستان‌های سیستان و بلوچستان وجود ندارند و زمین مورد نیاز فراهم شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha