۳۱ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۵۵
کد خبر: 85514593
T T
۱۳۸ نفر

برچسب‌ها

خرس قهوه‌ای و توله‌اش در ‌آزادراه شیراز ـ اصفهان تلف شد

شیراز - ایرنا - رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیک محیط زیست فارس از بروز حادثه تصادف برای یک خرس قهوه‌ای و توله اش در منطقه کامفیروز در محور آزاد راه شیراز به اصفهان خبر داد.

به گزارش دریافتی چهارشنبه شب روابط عمومی اداره کل حفاظت و محیط زیست فارس، لیلا جولایی با اشاره به بروز حادثه تصادف برای یک خرس قهوه‌ای و توله اش در شهرستان کامفیروز، تصریح کرد : یک فرد خرس قهوه‌ای و توله اش در محور آزادراه شیراز - اصفهان بر اثر برخورد با چند خودرو از بین رفتند.

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیک محیط زیست فارس گفت: جنگل‌های زاگرس در شهرستان‌های مرودشت و اقلید از مهم‌ترین زیستگاه خرس قهوه‌ای در استان است و عبور جاده از زیستگاه‌های خرس قهوه‌ای با نا امن کردن و قطع کریدورهای مهاجرتی آن‌ها یکی از عوامل مهم تهدید کننده بقای این گونه ارزشمندحیات وحش است.

جولایی ادامه داد: محافظ‌هایی که در وسط بزرگراه نصب می‌شوند، با ایجاد مانعی برای عبور حیوانات موجب به دام افتادن و برخورد آن‌ها با خودروها می‌شوند که در این سوانح احتمال صدمه به خودرو و سرنشین آن نیز وجود دارد.

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اضافه کرد: برای حفاظت از گونه‌های ارزشمندی مانند خرس قهوه ای، ایمن سازی آزادراه شیراز - اصفهان باید در اولویت مسئولان امر قرار گیرد. نصب تابلوهای هشدار دهنده و چراغ‌های چشمک زن و ایجاد مسیرهای عبور حیات وحش می‌تواند از بروز اتفاقات این‌چنینی پیشگیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha