۳۱ خرداد ۱۴۰۳، ۷:۰۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85514514
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سنتکام مدعی حمله به ۲ شهپاد و یک مرکز فرماندهی و کنترل نیروهای یمنی شد

تهران- ایرنا- ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد پنجشنبه ادعا کرد که به ۲ شهپاد و یک مرکز فرماندهی و کنترل نیروهای یمنی حمله کرده است.

به گزارش ایرنا، سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته ۲ شهپاد حوثی‌ها را در دریای سرخ با موفقیت منهدم کردند.

این بیانیه افزود: در یک اقدام جداگانه، نیروهای سنتکام یک ایستگاه کنترل زمینی و یک مرکز فرماندهی و کنترل را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن با موفقیت منهدم کردند.

سنتکام ادعا کرد: مشخص شد که این سامانه‌ها تهدیدی قریب‌الوقوع علیه نیروهای آمریکا، ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه هستند.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

https://twitter.com/CENTCOM/status/۱۸۰۳۵۵۰۶۳۵۴۸۶۴۸۶۹۱۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha