۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۲۳:۲۴
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 85514468
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار کردستان: زیرساخت‌های ورزشی در مناطق روستایی توسعه یابد

سنندج- ایرنا- استاندار کردستان بر لزوم توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان به ویژه در مناطق روستایی با هدف ارتقای سلامت جسم و روان مردم تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل زارعی‌کوشا شامگاه چهارشنبه در دیدار مدیرکل دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان در سنندج اظهار کرد: در ۲ سال اخیر پروژه های زمین چمن مصنوعی زیادی در مناطق روستایی سراسر استان احداث و افتتاح و در اختیار مردم این مناطق قرار گرفته است.

وی آمادگی مجموعه استانداری کردستان را برای حمایت از حوزه ورزش و برگزاری رویدادهای ورزشی در سطح ملی و بین المللی به میزبانی کردستان اعلام کرد و گفت: به منظور ارتقای سطح سلامت و ایجاد روحیه شور و نشاط در میان مردم به ویژه جوانان کردستانی، آماده هر نوع حمایتی هستیم.

️مدیرکل دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان نیز در خصوص همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی روستاییان که قرار است روز جمعه یکم تیرماه با شعار «ورزش در آبادی» به میزبانی روستای قُلیان از توابع شهرستان سنندج برگزار شود، گفت: برگزاری این نوع همایش ها در راستای توسعه ورزش روستایی بسیار با اهمیت است.

شهرام عظیمی با بیان اینکه این همایش برای اولین بار است که به این شیوه در سطح کشور برگزار می شود، اظهار کرد: استان کردستان در این حوزه پیشرو است و امیدواریم که این همایش زمینه را برای گام نهادن قشر روستاییان این منطقه برای ورزش کردن و فعالیت های بدنی فراهم کند.

وی ادامه داد: تمامی هماهنگی ها برای برگزاری مناسب این رویداد ورزشی انجام شده و این همایش به صورت زنده از رادیو سراسری ورزش و رادیوی مرکز استان کردستان پخش خواهد شد.

عظیمی به میزبانی استان کردستان از دومین دوره مسابقات مینی فوتبال قهرمانی روستاییان کشور با عنوان جام پرچم اشاره کرد و افزود: ۳۱ تیم از روستاهای سراسر کشور در این رویداد ملی ورزشی حضور پیدا خواهند کرد و این ظرفیت مناسبی برای شناساندن استان کردستان به سایر هموطنان و جذب گردشگر است.

مدیرکل دفتر روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان از حمایت های استاندار کردستان از ورزش قدردانی کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان نیز در این دیدار با اشاره به استقبال دهیاری ها و مردم روستاهای استان و درخواست های متعدد آنان در راستای احداث زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال و درخواست مشارکت برای ساخت این نوع اماکن ورزشی گفت: باید از این ظرفیت مردمی برای توسعه زیرساخت های ورزشی در مناطق روستایی استفاده کرد، به ویژه اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب نیز به عنوان «سال جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده است.

آمنه غلام ویسی ویژگی زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال را کم هزینه بودن آنها عنوان کرد و گفت: می توان این نوع پروژه ها را در کوتاهترین زمان ممکن با صرف هزینه کم به بهره برداری رساند.

وی ابراز امیدواری کرد: به زودی جلسه هماهنگی با حضور مدیرکل توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان، دفتر امور روستایی استانداری و دستگاه ورزش و جوانان استان کردستان در راستای همکاری و مشارکت دو جانبه در ساخت و احداث زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای استان برگزار و زمینه برای این همیاری و تعامل فراهم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha