۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85514062
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ درصد اراضی ملی استان زنجان حدنگاری شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان زنجان گفت: ۱۰۰ درصد اراضی ملی استان با هدف پیشگیری از دست‌اندازی‌ها و کاهش دعاوی در دادگاه‌ها حدنگاری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،حسین کاظمی روز چهارشنبه در نشست خبری، افزود: با برنامه ریزی انجام گرفته از مجموع یک میلیون و ۶۰ هزار هکتار اراضی ملی در استان، پنج هزار و ۷۸۴ فقره سند مالکیت ششدانگ به صورت مجزا صادر شد.

کاظمی با اشاره به اهمیت کار در حوزه ثبت اسناد، افزود: با توجه به جانمایی و تثبیت این اراضی در بانک کاداستر و صدور سند مالکیت آنها، امکان وجود معارض حتی برای یک متر آنها هم وجود ندارد.

وی گفت: این اقدام از تشکیل پرونده و دعاوی حقوقی جلوگیری و به حفظ اراضی ملی استان کمک می کند.

این مسوول درباره حدنگاری اراضی کشاورزی نیز گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد تصرفات اراضی توسط کشاورزان از طریق اسناد عادی بود و نقل و انتقالات عدیده‌ اراضی طبق آنها صورت می گرفت در نتیجه پرونده های زیادی در مراجع قضایی تشکیل می شد.

کاظمی افزود: بر این اساس بیش از ۳۵ درصد دعاوی استان مربوط به اسناد عادی بود که خود آسیب جدی محسوب می شد و سازمان ثبت اسناد از طریق صدور اسناد اراضی کشاورزی توانست این مشکلات را به حداقل برساند تا تمامی اراضی استان سند دار شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان زنجان با بیان اینکه در راستای فرامین رهبر معظم انقلاب نسبت به صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی در استان اقدام شد، گفت: در این زمینه با انعقاد قراردادهایی توانستیم از مجموع ۴۲۰ هزار هکتار اراضی زراعی استان، اسناد مالکیت ۲۴۵ هزار و ۱۳۵ هکتار را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۳۵ هزار و ۲۶۹ فقره سند مالکیت ششدانگ کشاورزی مفروضی در استان صادر شد، گفت: این کار همچنان ادامه دارد و انتظار بر این است متقاضیان ثبت‌نام کنند تا سند مالکیت برای اراضی آنها صادر شود.

کاظمی با بیان اینکه طی یکسال و نیم گذشته برای حدود ۶۰ درصد اراضی زراعی استان سند صادر شد، گفت: در زمینه حدنگاری املاک شهری نیز از مجموع ۱۱ هزار و ۷۵۶ هکتار مناطق شهری زنجان تاکنون برای ۸۳ هزار و ۷۷۹ پلاک به مساحت هفت هزار و ۴۹ هکتار حدنگاری شد که نزدیک به ۶۰ درصد مساحت املاک شهری را در بر می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: اکنون ۱۱ واحد ثبتی در استان فعال است که با حداقل نیروی انسانی برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان تلاش می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha