خرید ۹۰۰ تن دانه روغنی از کشاورزان تهرانی/ بهره‌برداری از ۱۷۸ پروژه کشاورزی

تهران- ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی استان تهران از افتتاح ۱۷۸ پروژه کشاورزی به ارزش ۶ هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال در هفته جهاد کشاورزی خبر داد و  گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون حدود ۹۰۰ تن دانه روغنی از کشاورزان استان تهران خریداری شده است.

جبرئیل برادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره میزان خرید و سطح زیرکشت دانه‌های روغنی استان تهران افزود: تاکنون حدود ۹۰۰ تن دانه روغنی در سطح زیرکشت یک هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی زراعی استان تهران خریداری شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: امسال در برداشت محصولات استراتژیک شرایط اقلیمی خوبی داشتیم و عملکرد در واحد سطح افزایشی بوده است.

وی با بیان اینکه این میزان خرید تاکنون از ۷۰۰ هکتار از اراضی زیرکشت دانه‌های روغنی برداشت و تحویل گرفته شده است، بیان کرد: خرید تضمینی دانه‌های ادامه خواهد داشت.

برادری، رطوبت استاندارد دانه‌های روغنی را ۲۰ درصد دانست و گفت: در اکثر موارد دانه‌های روغنی برداشت شده دارای رطوبت بالایی است؛ بنابراین کشاورزان این محصول را در انبارها نگهداری می‌کنند تا رطوبت کاهش یابد.

وی بخش عمده برداشت و خرید دانه‌های روغنی مربوط به استان تهران را کلزا، کاملینا و گلرنگ برشمرد و ادانه داد: اکنون بیشترین میزان برداشت و خرید دانه‌های روغنی مربوط به کلزا است که به تدریج برداشت و به مراکز خرید تحویل داده می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران گفت: طبق مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی قیمت هر کیلوگرم دانه کلزا ۳۵ هزار تومان (با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت)، دانه کاملینا ۳۳ هزار تومان (با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰درصد رطوبت)، دانه گلرنگ ۳۲ هزار تومان (با ۲درصد ناخالطی و ۹درصد رطوبت)، دانه آفتابگردان ۳۲ هزار تومان (با ۲درصد ناخالصی و ۹درصد رطوبت)، دانه سویا ۳۶ هزارتومان (با ۲ درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت) تعیین شده است.

اشتغالزایی ۱۱۰۰ نفر در هفته جهاد کشاورزی استان تهران

وی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی که از ۲۱ تا ۲۷ خردادماه گفت: در حوزه امنیت غذایی ۱۷۸ پروژه در زیربخش‌های آب و خاک، باغبانی، زراعی، دام و طیور و آبزیان به ارزش ۶ هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی یک هزار و ۱۰۰ نفر است.

برادری با بیان اینکه یکی از کارها در الگوی کشت بحث افزایش عملکرد در واحد سطح است که با انجام عملیات‌های به زراعی و به باغی انجام می‌شود اظهار داشت: در طول سال‌های اخیر پروژه‌های ارزشمندی به بهره‌برداری رسید که اثرات آن در آرامش بازار و تامین امنیت غذایی برای مردم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha