۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 85513998
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تجهیز ادارات البرز به انرژی خورشیدی به عنوان برنامه تکلیفی

کرج - ایرنا - مدیر عامل شرکت توزیع برق استان البرز اعلام کرد: طبق برنامه ریزی تمام دستگاههای اجرایی و ادارات استان از امسال مکلف به نصب سیستم تامین انرژی خورشیدی شده اند.

به گزارش ایرنا، مسعود خواجه وند روز چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی بانک ملی شعبه مرکزی کرج افزود: ناترازی برق تا قبل از دولت سیزدهم گریبانگیر وزارت نیرو شد که بر همین اساس اقداماتی از ۲ سال پیش برای رفع این ناترازی به عمل آمده است.

وی ادامه داد: طی ۲ سال گذشته برنامه ریزی خوبی در سطح کشور و البرز برای رفع ناترازی برق انجام شده و بیش از ۱۸۰ برنامه در حوزه های تولید،‌ انتقال و توزیع در دستور کار قرار گرفته است.

خواجه وند گفت: یکی از برنامه ها احداث نیروگاه های خورشیدی است که مصوبه مهی در سطح ملی داشت که شامل ایجاد چهارهزار مگاوات برق خورشیدی و چهار هزار مگاوات انرژی بادی است.

این مسوول افزود: در استان البرز تاکنون برای ایجاد بیش از ۵۰۰ مگاوات برق خورشیدی زمین به سرمایه گذاران واگذار شده است .

تجهیز ادارات البرز به انرژی خورشیدی به عنوان برنامه تکلیفی

وی گفت : با توجه به شرایط مطلوب کشور به لحاظ تامین انرژی خورشیدی باید بخش های اداری ، صنعت و کشاورزی به انرژی های پاک مجهز شوند.

خواجه وند اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ادارات استان مکلف هستند که ۲۰ درصد مصرف برق خود را از انرژی های خورشیدی تامین کنند؛ ادارات باید به فوریت تا پایان سال جاری برای تولید انرژی خورشیدی اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: بهره مندی از انرژی های پاک نقش موثری در سالم سازی محیط زیست و کاهش هزینه ها دارد.

تجهیز شعب بانک ملی البرزبه انرژی خورشیدی

مدیر شعب بانک ملی استان البرز در آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی بانک ملی شعبه مرکزی کرج گفت: به رغم محدودیت مالی این بانک طرح تجهیز شعب خود را در استان به سیستم انرژی خورشیدی آغاز کرده است .

"یوسفعلی مهرپویا" افزود: در گام نخست ساختمان مدیریت بانک ملی در جهانشهر کرج به نیروگاه خورشیدی مجهز شد و اکنون نیز شعبه مرکزی این بانک از انرژی پاک بهره مند شده است.

وی ادامه داد: پروژه تجهیز شعب بانک ملی استان البرز به انرژی خورشیدی به عنوان یک فناوری و دستاورد مهم زیست محیطی با جدیت دنبال می شود و شعب این بانک در شهرستان های نظرآباد ، اشتهارد و ساوجبلاغ برای تجهیز به انرژی خورشیدی هدفگذاری شده است.

مهرپویا تاکید کرد: انتظار می رود سایر دستگاههای اداری و اجرایی استان البرز به انرژی خورشیدی روی بیاورند تا شاهد کاهش بار نیروگاههای برق کشور باشیم .

وی اظهارکرد: برای بهره مندی از انرژی خورشیدی مطالعه کارشناسی در بانک ملی البرز انجام شد و اکنون نیز در حال اجرا و توسعه این طرح هستیم .

مهرپویا گفت: تجهیز شعبه مرکزی بانک ملی کرج به انرژی خورشیدی ۱۳ میلیارد ریال هزینه در بر داشت و این بانک اکنون در سطح کشور به لحاظ اجرای طرح انرژی خورشیدی پیشتاز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha