اقدامات منابع طبیعی در قالب مدیریت جامع حوزه آبخیز اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی بر اجرای همه اقدامات منابع طبیعی در قالب مدیریت جامع حوزه آبخیز تاکید کرد و گفت: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت به عنوان طرح محوری سازمان، بخشی از فعالیت‌های بیولوژیک در مدیریت جامع حوزه آبخیز کشور است.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «عباسعلی نوبخت» در دهمین نشست تبیین سیاست‌ها، برنامه‌ها، اقدامات و عملکرد معاونت آبخیزداری، مراتع و امور بیابان افزود: همه اقدامات منابع طبیعی باید در قالب مدیریت جامع حوزه آبخیز انجام شود و آبخیزداری یکی از زیربنایی‌ترین اقدامات منابع طبیعی است که در برگیرنده اقدامات مکانیکی، بیومکانیکی و بیولوژیک است.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت همه اقدامات منابع طبیعی نیست، بلکه بخشی از برنامه‌های اولویت‌دار این سازمان در کنار سایر فعالیت‌هاست.

وی ادامه‌داد: این طرح به عنوان یک طرح محوری سازمان منابع طبیعی، بخشی از فعالیت‌های بیولوژیک در مدیریت جامع حوزه آبخیز است.

نوبخت، بر نتیجه‌بخش بودن جلسات در منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: نتیجه اقدامات در استان‌ها باید در زندگی مردمان برخوردار از اجرای طرح‌های منابع طبیعی تحول ایجاد کند.

وی، توانمندسازی جوامع محلی را امری مهم و ضروری برشمرد و تصریح‌کرد: اگر آموزش در جامعه محلی اتفاق بیفتد و مردم توانمند شوند، به طور قطع تخریب منابع طبیعی کاهش پیدا خواهد کرد.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور یادآور شد: دفتر امور بیابان در زمینه نقش و مشارکت مردم در اجرای پروژه‌هایی همچون طرح ترسیب کربن و طرح احیای اراضی جنگلی تخریب یافته، تجربیات قابل توجهی دارد که سایر بخش‌ها می‌توانند از این اقدامات الگوبرداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha