مردانی: اساتید بسیجی در تربیت آینده‌سازان نقش‌آفرینی کنند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: مسئولیت استاد بسیجی، نقش معلمی است و اساتید باید نقش خود را در تربیت آینده‌سازان کشور ایفا کنند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، محمدرضا مردانی امروز (چهارشنبه) در آستانه سالروز شهادت شهید چمران (۳۱ خرداد) و در مراسم گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید در سالن همایش دانشگاه انقلاب اسلامی گفت: این همایش فرصت مناسبی برای معرفی و نقش‌آفرینی اساتید بسیجی در کشور و نقش‌آفرینی در تمام ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی است.

وی ادامه داد: در عین حال تکمیل حماسه بدرقه شهیدان خدمت در فراهم کردن زمینه حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری است.


رئیس سازمان بسیج اساتید گفت که این سازمان دارای شبکه نخبگانی است که در بیش از یکهزار دانشگاه کشور حضور دارد و ۳۳ هزارنفر عضو هیات علمی و ۲۷ هزار نفر استاد را در بر می گیرد. مسئولیت استاد بسیجی، نقش معلمی است و اساتید باید نقش خود را در تربیت آینده‌سازان کشور ایفا کنند که این نقش‌آفرینی در دو حوزه عمومی و تخصصی است.

مردانی تاکید کرد: نقش‌آفرینی عمومی در عرصه جهاد تببین و ترویج ارزش‌های انقلاب یکی از اثربخشی انهاست

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: برای این حوزه اولویت های فراوانی؛ نظیر تامین روحیه انقلابی و مشارکت اساتید در اعطای خدمات داوطلبانه به مردم، الگوسازی از چهره‌های علمی و فناوری کشور، تشکیل جبهه فرهنگی، مطالبه موضوعات مهم زیست بوم و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین دشمن‌شناسی و معرفی اسلام ناب و شناسایی گونه های انحرافی از جمله مباحثی است که در حوزه نقش‌آفرینی عمومی اساتید بسیجی تعریف می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha