۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 5369
کد خبر: 85513829
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازداشت ۹ هزار و ۲۸۰ فلسطینی در کرانه‌ باختری از هفتم اکتبر۲۰۲۳ تاکنون

تهران- ایرنا- باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» تاکنون ۹ هزار و ۲۸۰ فلسطینی را در کرانه‌باختری بازداشت کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری سما، باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی روزهای عید قربان ۹۰ فلسطینی در کرانه‌ باختری از جمله چند زن و کودک را بازداشت کرد.

این باشگاه افزود: اشغالگران روز چهارشنبه دست‌کم ۳۵فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ و همزمان با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» تاکنون ۹ هزار و ۲۸۰ فلسطینی را در کرانه‌باختری بازداشت کرده است.

از زمان شروع جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در هفتم اکتبر۲۰۲۳ ، ارتش این رژیم بر دامنه عملیات خود در کرانه باختری افزوده است.

همزمان با جنگ ویرانگر در نوار غزه که تاکنون ده‌ها هزار شهید بر جای گذاشت، مبارزان و جوانان فلسطینی در کرانه باختری نیز در بخش های مختلف این منطقه از جمله نابلس، طولکرم، جنین و الخلیل به مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی برخاسته‌اند و کرانه باختری شاهد موجی از تنش ها و درگیری های میدانی بین فلسطینیان و نظامیان ارتش رژیم اسرائیل و یورش به محله ها و بازداشت فلسطینیان توسط صهیونیست ها است.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اخیرا اعلام کرد که بازداشت های خودسرانه دسته جمعی، بازداشت های غیرقانونی و موارد شکنجه گزارش شده و سایر اشکال بدرفتاری با زندانیان فلسطینی را در کرانه باختری ثبت کرده است.

این در حالی است که کمیسر عالی سازمان ملل نیز روز سه شنبه درباره وخامت اوضاع حقوق بشر در کرانه باختری هشدار داد.

پیشتر مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز هشدار داده بود که افزایش محدودیت‌ها در رفت و آمد فلسطینیان ساکن در کرانه باختری مانع دسترسی آنها به مراقبت‌های بهداشتی مورد نیازشان یا دسترسی آمبولانس‌های این مراکز به بیمارانی که در شرایط اورژانسی و اضطراری قرار دارند، شده و بر وخامت اوضاع بهداشتی این منطقه افزوده است.

تدروس آدهانوم ضمن اشاره به اینکه نیروهای رژیم صهیونیستی با بستن گذرگاه‌های کرانه باختری، ایجاد موانع خودسرانه و بازداشت کارکنان بهداشتی، بعضاً حتی اقدام به محاصره کامل برخی از شهرهای این منطقه کرده‌اند، افزود: این اقدامات باعث محدودیت فزاینده در رفت و آمد در این منطقه شده و دسترسی به مراکز بهداشتی را با مشکل مواجه کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha