گام نخست در انتخابات تلاش برای مشارکت حداکثری است

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: در گام نخست همه ما باید برای مشارکت پرشور مردم در انتخابات پیش رو تلاش کنیم زیرا این حضور گسترده، امنیت آور و افتخارآفرین است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار محمدرضا مهدوی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز بسیج اساتید و سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران که همزمان با سراسر کشور در دانشگاه بیرجند برگزار شد افزود: آنچه در آزمون بزرگ پیش رو مهم است در گام نخست مشارکت بالا و گسترده مردم است که بدون شک امنیت کشور را به دنبال داشته و بالندگی، شکوه و عظمت ایران را به نمایش خواهد گذاشت.

وی گفت: در گام دوم، انتخاب اصلح از اهمیت زیادی برخوردار است و باید تلاش کنیم فردی بر جامعه حاکم شود تا بتواند مسیر پر تلالو سال‌های گذشته را با همان قوت ادامه دهد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: مقام معظم رهبری پیش بینی کردند که بعد از طوفان الاقصی به ویژه عملیات وعده صادق مسیر تاریخ عوض خواهد شد، امروز تغییر و تحولاتی در دانشگاه‌های دنیا روی داده و در برخی کشورهای حتی غیرمسلمان بیداری شکل گرفته است.

وی افزود: امروز دانشجویان و اساتید غیرمسلمان در کشورهای اروپایی در حمایت از مردم مظلوم غزه و فلسطین فریاد می‌زنند و کار و زندگی خود را به مخاطره انداخته‌اند.

سردار مهدوی گفت: قدرت‌های دنیا از این حرکت به وحشت افتاده و احساس خطر کرده اند که نشان می‌دهد بیداری جهانی شکل گرفته و جوانان مسلمان و غیر مسلمان در حمایت از مردم مظلوم غزه به پا خاسته‌اند.

وی عنوان کرد: جوانان مسلمان، ۴۴ سال تلاش کردند و در کنار مردم مظلوم فلسطین ایستادند اما امروز اساتید و دانشجویان غیر مسلمان را هم کنار خود دارند، در چنین شرایطی وظیفه ما، دانشجویان و اساتید انقلابی چیست؟ دانشجویان غیرمسلمان دانشجویان ما را الگو قرار داده و از این نقشه راه برای مبارزه با ظلم قدم بر می‌دارند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: وقت آن رسیده که اساتید دانشگاهی برای ادامه بیداری که اتفاق افتاده، تلاش کنند و لازم است اندیشمندان و فعالان عرصه‌های مختلف علمی با نگاه‌های مختلف بتوانند از این حوزه پشتیبانی کنند.

وی گفت: بدون شک در عرصه علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به نگاه و پشتیبانی اساتید انقلابی داریم و کانون هدایت‌های علمی وظیفه‌ای بر عهده اساتید دانشگاه است که به عنوان فرماندهان این جنگ به مسیر ادامه دهند.

سردار مهدوی افزود: دشمنان با همه امپراطوری رسانه‌ای که در اختیار دارند نتوانستند کاری انجام دهند و امروز نیاز به ارائه تحلیل توسط ما نیست بلکه حرف‌های سیاستمداران مقابل ما نشان دهنده مسیر اشتباه دشمن است.

وی با بیان اینکه امروز شاهد شکل گیری بیداری جهانی هستیم اظهار کرد: کشورهای غربی نمی‌توانند جواب ملت خودشان و انسان‌های آزاده و اندیشه‌های آزاد را بدهند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: ادامه این مسیر نیاز به تفکر و اندیشه دارد که اساتید دانشگاه‌ها باید در این زمینه بکوشند و اگر الگوی ‌ما صحیح بوده که هست در سایه امنیت، اندیشه، فکر و خدمت بوده است.

وی بیان کرد: یکی از عرصه‌هایی که این مسیر می‌تواند با قدرت ادامه یابد و کشور را ارتقا دهد آزمون پیش رو یعنی انتخابات ریاست جمهوری است، امروز ایران امید همه جوانان و آزادیخواهان دنیاست و اگر نتوانیم پاسخگو باشیم با مشکل مواجه خواهیم شد.

سردار مهدوی با تاکید بر اینکه زمان آزمون و خطا نداریم تاکید کرد: باید به سمت افرادی که در عرصه‌های مختلف کار و تلاش کرده و سبب ایجاد تغییر و تحول شدند، برویم تا مشکلات اقتصادی حل شود و پرچم ایران با افتخار و سربلندی اهتزاز داشته باشد.

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران (۳۱ خرداد) و روز ملی بسیج اساتید امروز به صورت ویدئوکنفرانس با حضور ۳۱ هزار استاد بسیجی سراسر کشور در دانشگاه‌های اصلی کشور از جمله دانشگاه بیرجند برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha