داعش مسئولیت ترور یک سیاستمدار پاکستانی را برعهده گرفت

اسلام‌آباد - ایرنا - گروهک تروریستی داعش خوراسان مسئولیت ترور یک عضو ارشد حزب جمعیت علمای اسلام در پاکستان را برعهده گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از منابع خبری پاکستان، مولوی میرزا جان پنجشنبه هفته گذشته در شهر "وانا" واقع در منطقه قبیله‌ای وزیرستان جنوبی در شمال غرب پاکستان هدف سوء قصد از سوی افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و به شدت زخمی شد.

این عضو ارشد حزب جمعیت علمای اسلام (شاخه فضل) که به بیمارستانی در شهر پیشاور منتقل شده بود روز گذشته (سه‌شنبه) به دلیل شدت جراحات وارده، جان‌ خود را از دست داد.

گروهک تروریستی داعش خوراسان طی بیانیه‌ ارسالی به رسانه‌های پاکستانی، مسئولیت این ترور را برعهده گرفت.

مولانا فضل الرحمان رهبر جمعیت علمای اسلام با محکومیت حمله به مولوی میرزا جان، اقدام فوری دستگاه‌های امنیتی پاکستان برای شناسایی و بازداشت عوامل این جنایت را خواستار شد.

داعش خوراسان ماه‌های اخیر حزب جمعیت علمای اسلام (شاخه فضل) را نیز به دلیل حضور در انتخابات پاکستان تهدید به حمله کرده بود.

هشتم مرداد سال گذشته درپی انفجار انتحاری در محل برگزاری اجتماع مردمی حزب جمعیت علمای اسلام در منطقه "باجور" واقع در شمال غرب پاکستان دست‌کم ۷۰ نفر کشته شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha