انعقاد ۴ قرارداد نفتی به ارزش ۲ میلیارد دلار

تهران - ایرنا - معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از انعقاد چهار قرارداد به ارزش ۲ میلیارد دلار طی هفته‌ جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، محسن خجسته مهر در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: یکی از این قراردادها میدان مشترک چنگوله به ارزش یک و ۳ دهم میلیارد دلار است.

وی ادامه داد: میدان نفتی بند کربن به ارزش ۴۳۵ میلیون‌دلاری و برای نخستین‌بار برای فراورش میادین نفتی از خدمات بخش خصوصی در قالب مشارکت‌های عمومی و خصوصی استفاده شد.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: هدف از این قراردادها استفاده از توان بخش خصوصی  برای ساخت دو دستگاه فراورشی نصب شونده سریع الاحداث توسط شرکت های ایرانی است که  با ظرفیت 115 هزار بشکه در روز ساخته می شود.
خجسته مهر در باره وضعیت استخراج از میادین مشترک گفت: ما در حال حاضر نسبت به برنامه کشورهای همسایه عقب تر از آنها نیستیم ضمن آنکه طرح فشارافزایی میدان گازی پارس جنوبی در حال انجام است.
وی ادامه داد: در راستای تداوم و استمرار پایدار و مطمئن تولید نفت و گاز و با توجه به اینکه شرکت ملی حفاری که بیشترین ناوگان حفاری متعلق به این شرکت است و زیر مجموعه شرکت نفت است با تصویب هیات وزیران و پیگیری های انجام شده و به دلیل آنکه جنبه حاکمیتی دارد از لیست واگذاری ها خارج شد.
معاون وزیر نفت همچنین از انعقاد یک میلیارد دلار قرارداد بالادستی مربوط به میادین نفتی و گازی در روزهای اخیر خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha