۳۹هزار دانش‌آموز برای ورود به مدارس نمونه و تیزهوشان فارس رقابت می‌کنند

شیراز - ایرنا - رییس اداره سنجش وارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت: ۳۹ هزار دانش‌آموز پنجشنبه و جمعه(۳۱ خرداد و یکم تیرماه) برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی فارس با یکدیگر رقابت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر شیرازی نژاد، چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این آزمون‌ها، ۱۴هزار دانش‌آموز برای ورود به پایه هفتم در مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و ۲۵ هزار دانش آموز نیز برای ورود به پایه دهم درمدارس سمپاد و نمونه دولتی فارس با هم به رقابت می‌پردازند.

وی ادامه داد: آزمون‌های مدارس سمپاد و نمونه دولتی در ۵۱ منطقه آموزشی فارس و ۲۳۶ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

رییس اداره سنجش وارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: ۸۵ حوزه آزمون برای ورود به پایه هفتم مدارس سمپاد و ۱۵۱ حوزه آزمون برای پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی مشخص شده است.

شیرازی نژاد گفت: فرایند آزمون ورود به پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۹:۴۵ صبح و آزمون ورود به پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان ونمونه دولتی نیز روز جمعه یکم تیر ساعت ۶:۴۵ صبح آغاز می‌شود و درِ حوزه‌های امتحانی راس این ساعت بسته خواهد شد.

وی ادامه داد: دریافت کارت ورود به جلسه از طریق سامانه اینترنتی به ادرس my.medu.ir است و اگر دانش آموزی تاکنون این کارت را دریافت نکرده، هر چه زودتر اقدام کند.

شیرازی نژاد افزود: دانش‌آموزانی که کارت ورود به جلسه آنها بدون عکس بود، لازم است با همراه داشتن کارت و یک قطعه عکس به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنند تا مدرسه نسبت به الصاق عکس و درج مهر مدرسه بر روی عکس اقدام کند.

وی اضافه کرد:‌ دانش‌آموزان در صورتی‌که به هر علتی تا روز آزمون موفق به این کار نشدند، باید در روز آزمون با یک مدرک شناسایی عکس‌دار (شناسنامه) به حوزه امتحانی خود مراجعه کنند تا احراز هویت شوند.

به گفته شیرازی نژاد، پیش بینی می شود وزارت آموزش و پرورش نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی را نیمه نخست مرداد ماه به صورت متمرکز اعلام کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha