راه‌آهن رشت- کاسپین فردا افتتاح می‌شود 

تهران- ایرنا- راه‌آهن رشت- بندر کاسپین به‌عنوان بخشی از راه‌آهن قزوین-رشت فردا (پنجشنبه) با حضور سرپرست ریاست جمهوری، وزیر راه و شهرسازی، دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، راه‌آهن رشت- بندرکاسپین به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی و اولویت‌دار کشور با هدف تکمیل کریدور شمال- جنوب فردا (پنجشنبه ۳۱ خرداد) با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه و معاون نخست وزیر آذربایجان و سفرای چند کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به بندر انزلی را فراهم می‌سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌آهن رشت- بندرکاسپین به طول ۳۷ کیلومتر با اعتبار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این پروژه ریلی آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می‌کند.

راه‌آهن رشت- کاسپین فردا افتتاح می‌شود 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha