۹۱ هزار سفر از طریق پایانه‌های مسافربری استان همدان انجام شد

همدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: ۹۱ هزار سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان در سه ماهه نخست امسال به نقاط مختلف کشور انجام شده است.

مهرداد آهکی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این سفرها ۸۰۰ هزار مسافر جا به جا شدند که ۷۴ درصد سهم سفرهای ناوگان حمل و نقل عمومی را سفرهای درون استانی و ۲۶ درصد را سفرهای برون استانی تشکیل می دهند.

آهکی با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت خدمات سفر و خدمت رسانی از جمله دلایل رشد جابه جایی مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی است، افزود: در تلاش هستیم این مهم در بخش ناوگان مسافری استان همدان تداوم یابد و شاهد رشد روز افزون استفاده از حمل و نقل عمومی توسط شهروندان باشیم.

وی اضافه کرد: خطر تصادف در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به دلیل کنترل مستمر سطح ایمنی ناوگان مسافری توسط کارشناسان راهداری و عوامل پلیس راه و بکارگیری رانندگان حرفه ای بسیار پایین تر از وسایل نقلیه شخصی است که این امر باید مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان همچنین به فعالیت ۲ هزار و ۱۲۰ راننده اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه در استان اشاره و مطرح کرد: همه این رانندگان عزیز دارای کارت هوشمند و سلامت هستند و زیرنظر این اداره‌کل قرار دارند.

وی افزود: هم اکنون تعداد ۱۹۶ دستگاه اتوبوس، ۷۰۸ دستگاه مینی بوس و ۶۸۳ دستگاه سواری در استان فعال است و در مجموع هزار و ۵۸۷ ناوگان حمل ونقل عمومی مسافری در سطح استان مشغول خدمات رسانی به مسافران هستند.

آهکی گفت: مسافران سفرهای خود را به صورت برنامه ریزی شده و با تهیه بلیت از طریق اینترنتی و دفاتر شرکت های مسافری انجام دهند و تلفن گویای ۱۴۱ آماده دریافت هرگونه پیشنهاد، انتقاد و شکایت در مورد ناوگان حمل و نقل مسافری استان در تمام ساعات شبانه روز است

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha