۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۲۱
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 85513507
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رسوایی ایمیل‌های مخفی در آمریکا؛ پرونده «جان کری» نیز افشا شد

تهران- ایرنا- روزنامه دیلی‌میل در گزارشی اعلام کرد که در بحبوحه تحقیقات جمهوری‌خواهان آمریکا در پرونده ایمیل‌های استفاده شده در دولت دموکرات‌ها، نام «جان کری» از مقام‌های ارشد دولت جو بایدن و وزیر امورخارجه دولت باراک اوباما مطرح شده و عملکرد وی نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از این روزنامه انگلیسی، یکی دیگر از مقامات ارشد دولت بایدن به دلیل استفاده از نام مستعار در ایمیل ها در حالی که جمهوری خواهان تحقیقات را در این زمینه آغاز کرده‌اند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

افشاگران اعلام کردند که وزیر امور خارجه سابق آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما، از یک آدرس ایمیل مخفی استفاده می کرد.

اتهامات مورد اشاره به این معنی است که جان کری زمانی که به عنوان وزیر خارجه دولت اوباما خدمت می کرده، از دیگر مقامات ارشد دموکرات بود که از نام مستعار مخفی استفاده کرده است.

بر اساس این گزارش، بایدن در دوره ای که معاون اوباما بود، ۸۲ هزار صفحه ایمیل خصوصی را از طریق سه حساب با نام‌های جعلی ارسال یا دریافت کرده است.

دیلی میل یادآوری می کند: هیلاری کلینتون نیز زمانی که به عنوان وزیر امور خارجه در دوران ریاست جمهوری اوباما خدمت می کرد، به دلیل ذخیره فایل‌های فوق محرمانه در یک وب سرور شخصی پیشتر درگیر رسوایی شده بود.

افشاگران ایمیل مخفی جان کری سناتورهای جمهوری‌خواه «چاک گراسلی» از ایالت آیووا و «ران جانسون» از ویسکانسین هستند که اکنون از آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا می خواهند در مورد اتهامات اقدام کند.

این سیاستمداران جمهوری خواه با ارسال نامه ای به بلینکن با بیان اینکه «ما متوجه شدیم که جان کری، وزیر امور خارجه وقت آمریکا از آدرس ایمیل «SESTravel1@state.gov» استفاده کرده است، اعلام کردند: ما می خواهیم بدانیم که آیا کری به درستی از تمام قوانین و مقررات فدرال در رابطه با ارتباطات ایمیل رسمی خود پیروی کرده است.

دو نماینده آیووا و ویسکانسین در ادامه یادآور شدند: از سال ۲۰۱۵ که کلینتون به عنوان وزیر امورخارجه وقت آمریکا از سرور غیردولتی برای امور دولتی استفاده کرد و منجر به سوء استفاده از اطلاعات بسیار محرمانه شد، نگرانی هایی در مورد تبعیت وزارت امورخارجه از قوانین فدرال مطرح گردیده است.

این دو جمهوری خواه اعلام کردند: سوابق ارائه شده به دفاتر ما نشان می دهد که وزارت امور خارجه دولت های اوباما و بایدن، تحت رهبری جان کری، به طور فعال و مداوم در عملیات اف بی آی مربوط به دستگیری قانونی تروریست های شناخته شده و سایر جنایتکاران مداخله کرده است.

در نامه‌ای که گراسلی و جانسون برای بلینکن ارسال کردند، از وزیر امور خارجه آمریکا خواسته شده است که اسنادی را که گفته می‌شود کری از «SESTravel۱@state.gov» استفاده می‌کرده است، تحویل دهد و تا تاریخ اول ژوئیه (۱۱ تیر) به این موضوع پاسخ داده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha