۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 85513470
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ تن ماهی سالمون سالانه از لرستان صادر می‌شود

۳۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۲۱
کد خبر: 85513470
۱۰۰ تن ماهی سالمون سالانه از لرستان صادر می‌شود

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل شیلات لرستان گفت: ۱۰۰ تن ماهی سالمون سالانه از مزارع این استان به کشورهای روسیه، عراق و ازبکستان صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا کیارش بیرانوند روز چهارشنبه در بازدید از برخی مزارع پرورش ماهی استان اظهار کرد: پرورش ماهیان سالمون یا همان قزل آلا با گوشت صورتی مدت ها در دستور کار قرار گرفته چراکه کیفیت خوبی داشته و بازار پسندتر است.

وی افزود: با اصلاح نژاد ماهی‌های قزل آلا، تغییر خوراک و طول دوره پرورش، این ماهی‌ها به سالمون تبدیل می‌شوند و ارزآوری صادرات آن برای استان معادل ۵۰ میلیارد ریال می باشد.

بیرانوند با اشاره به وجود شرایط مستعد آب و هوایی برای تولید ماهی در لرستان عنوان کرد: وجود ۲ هزار و ۴۵۰ کیلومتر رودخانه آب شیرین یک ظرفیت خوب برای پرورش آبزیان می باشد که بیش از ۶۷۰ مزرعه پرورش ماهی را در این منطقه فعال کرده است.

وی بیان کرد: تولید در بخش شیلات لرستان با برنامه‌ ریزی مناسب به ۳۷ هزار تن در سال رسیده است و اکنون بیش از ۲۰ هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در حوزه آبزی پروری استان مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل شیلات لرستان با اشاره به اینکه استان رتبه اول تولید قزل آلا و بچه ماهی سردآبی را در کشور به خود اختصاص داده است گفت: برنامه خوبی به منظور افزایش تولید و کیفیت، در مزارع سردآبی استان شروع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha