ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری الزامات قانونی تبلیغات را رعایت کنند

ایلام -ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان ایلام با بیان اینکه ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری الزامات قانونی را تبلیغات رعایت کنند، گفت: مبنای همه عوامل و دست اندرکاران انتخابات قانون و رعایت اصل بی طرفی است.

به گزارش ایرنا، «محمدسبحان حسنی» روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان ایلام با گرامیداشت یاد و خاطره شهید جمهور، اظهار کرد: در دولت سیزدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری با حضور حداکثری اقشار مختلف مردم در یازدهم اسفند بر مبنای ایجاد فضای رقابتی، برگزاری انتخاباتی سالم، همراه با امنیت و با مشارکت حداکثری برگزار شد.

وی تصریح کرد: حماسه حضور مردم در انتخابات یازدهم اسفند با رعایت اصل بی طرفی هیئتهای اجرایی، نظارت و بازرسی رقم خورد که زمینه ساز حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و اعتماد مردم به کارگزاران خود را به منصه ظهور رساند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با تاکید بر اینکه انتخابات ریاست جمهوری نیز همان روند انتخابات یازدهم اسفند تداوم خواهد داشت، یادآور شد: ساختار انتخابات در کشور به گونه‌ای طراحی شده که سلامت انتخابات در درون این فرایند کاملا محسوس است.

حسنی با تاکید بر پرهیز روسای ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از تحت تاثیر قرار گرفتن حاشیه ها و لزوم مدیریت صحیح ستادها بر اساس قانون، بیان کرد: سخنرانی ها و اعلام نظرها در چهار چوب قانون باشد، روسای ستادها قطعا چهارچوب ها و الزامات قانونی را پذیرفته اند و این الزامات مشخص است که باید در ستادها رعایت شود.

وی با تاکید بر اینکه روسای ستادهای انتخاباتی مراقب باشند که در سخنرانیها و اجتماعات در حق نظام مقدس جمهوری اسلامی جفایی صورت نگیرد، گفت: مقطع تبلیغات انتخاباتی نیز مقطع زمانی خاصی داره و پایان خواهد یافت باید مراقب بود که در موضع گیری ها و سخنرانی ها عقلانیت و مدیریت صحیح فضا انجام شود.

حسنی خاطرنشان کرد: ستاد انتخابات و همه عوامل در تلاش هستند که امنیت، سلامت، رقابت همراه با مشارکت حداکثری را فراهم کنند که تعهد هیئت های اجرایی است و همانند انتخابات یازدهم اسفند شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: ۹۹.۲ درصد شعبات اخذ رای در سطح استان آنلاین هستند و در این زمینه استان ایلام رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام با توجه به قرار گرفتن در ایام تبلیغات نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، از روسای ستادهای انتخاباتی در استان درخواست می شود که الزامات قانونی مربوط به تبلیغات را رعایت کنند.

« فرشید زرگوش» با تاکید بر اینکه انتظام بخشی به بحث تبلیغات نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری در سطح شهر و معابر که وزارت کشور حدود آن را مشخص کرده است، ابراز کرد: روسای ستادهای انتخاباتی نامزدها باید در این خصوص تعامل و همکاری لازم را با شهرداری ها داشته باشند.

وی با قدردانی از روسای ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای ایجاد شور انتخاباتی در استان، گفت: روسای ستادهای انتخاباتی در استان، رعایت قانون و الزامات مربوط به تبلیغات انتخاباتی را مد نظر و توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه فصل الخطاب در اجرای انتخابات قانون است، گفت: با توجه به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری، باید مبنای همه قانون باشد.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام با تاکید بر اینکه ستادهای مرکزی نامزدها در استان، نمایندگان و روسای ستادهای رسمی را در شهرستان های استان را طی فرم شماره سه به فرمانداری های ۱۲ گانه استان معرفی کنند.

در این نشست، روسای ستادهای انتخاباتی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان، دیدگاههای و نظرات خود را در خصوص فعالیتهای تبلیغاتی ابراز کردند.

بررسی ارتباط مخابراتی، اینترنتی و آنلاین بودن شعبات اخذ رای برای انتخابات هشتم تیر ماه از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سطح ۶۳۳ شعبه اخذ رای در هشتم تیرماه در استان ایلام برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha